Interiérový design inspirovaný jarními módními trendy vás doslova okouzlí

INTERIÉR Autor:
Carolina Herrera – Hunted Interior | Foto: cntraveler.com

Oblast módy je díky bezbřehé fantazii světových návrhářů bezpochyby vždy nevšední a mimořádně pestrá. Inspiraci v ní proto neustále hledají nejen módní gurmáni, ale také interiéroví designéři, kteří původní myšlenku některých předních návrhářů vkládají do své osobité tvorby. Konečný výsledek je soudě podle pěti interiérů, které vám právě nyní ukážeme, opravdu perfektní. Co myslíte…

Trend: Volné geometrické linie

Carolina Herrera - Hunted Interior

Carolina Herrera – Hunted Interior | Foto: cntraveler.com

Carolina Herrera ve své jarní kolekci pro rok 2015, kterou poprvé debutovala na módní akci Mercedes-Benz Fashion Week v New Yorku, brilantně proplétá klasiku s moderním stylem. Krásným příkladem této nadčasové kombinace jsou éterické plesové šaty, jejichž potisk připomíná kus rozbité mozaiky. Opravdu famózní!

Geometrické tvary se však staly silnou inspirací i pro zkušenou bytovou designérku Kristin Jackson (zakladatelku firmy Hunted Interior), která s jejich pomocí propůjčuje veškerým zdím neobyčejné kouzlo. Při své tvorbě používá pouze ruční techniku malování a uklidňující tóny barev. Vše ostatní pak vede výhradně její fantazie.

Trend: Okrová žlutá

Tory Burch - Emily Henderson

Tory Burch – Emily Henderson | Foto: cntraveler.com

Nejžhavější barvou sezóny je rozhodně okrově žlutá, která rychlým tempem osídlila světovou módní scénu. O tom, že je tahle barva zkrátka v kurzu, svědčí i to, že byla rovněž nedílnou součástí akce Mercedes-Benz Fashion Week, konkrétně na přehlídce Michaela Korse i Tony Burch (na snímku).

Okrová se stala hitem i v oblasti interiérového designu. K vidění je například na zdech, bytových doplňcích i nábytkových soupravách. Na svou stranu si získala i šikovnou návrhářku Emily Henderson, která ji začlenila do působivého návrhu pro interiér v The Fig House v Los Angeles.

Trend: Rozmazané linky

Tory Burch - Tom Delevan

Tory Burch – Tom Delevan | Foto: cntraveler.com

Potisky, připomínající marocké vzory, byly vždy populární jak v oblasti módy, tak i v interiérovém designu. Tony Burch ve své jarní kolekci pro rok 2015 kromě okrové žluté předvedla i silné geometrické vzory a rozmazané linky, třeba konkrétně na tomto stylovém kabátu.

Když Tom Delevan navrhoval obytný prostor v Greenwich Village, rozhodl se pro kombinaci starožitných prvků s moderním interiérem. Jako doplněk zvolil nadčasový kousek v barvách tmavé moka a krémové, konkrétně efektní koberec Beni Ourain, inspirovaný tímto horkým trendem. Opravdu skvělá práce.

Trend: Kobaltová modř

Rebecca Taylor - Waiting on Martha

Rebecca Taylor – Waiting on Martha | Foto: cntraveler.com

Kobaltově modrá barva je horkým favoritem už po mnoho sezón. Zalíbení si našla také u návrhářky Rebeccy Taylor, která ji použila do své loňské podzimní kolekce. Chybět však nebude ani v jarní edici pro letošní rok. Kobaltová modř je viditelně odvážný odstín, který má však zvláštní schopnost ladně a jemně doplňovat veškerý interiér.

Kobaltová modrá se proto stala atraktivním odstínem i pro Mandy Kellogg Rye (zakladatelku design blogu a butiku Waiting on Martha), která ji začlenila do designu svého domova. Propojení vhodně zvoleného textilu, dekorací, tapet, vzorů a jednotlivých odstínů je naprosto úžasné.

Trend: Černobílá grafika

Carolina Herrera - OYOY

Carolina Herrera – OYOY | Foto: cntraveler.com

Ostré kontrasty v moderních grafických potiscích jsou dalším žhavým favoritem jarních módních trendů. Zejména pak černobílá barevná provedení, která se hojně objevují v aktuálních jarních kolekcích, jako třeba u Caroliny Herrery.

Moderní a zcela nadčasová černobílá grafika slaví úspěch i v oblasti interiérového designu. Inspirativní byla zejména pro společnost OYOY, která vytváří kvalitní produkty s důrazem na funkčnost, design, barvy i kvalitní materiály. V kolekci proto najdete spoustu bytových doplňků, jejichž vzhled zdobí právě zmíněné grafické vzory.


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist