Jak efektivně zabezpečit dům pomocí sofistikovaných systémů

BYDLENÍ Autor:
Jak efektivně zabezpečit dům pomocí sofistikovaných systémů | Foto: topsecurity.cz

Myslíte si, že máte dobře vyřešenou ochranu svého bydlení? I když denně dojde v České republice k více než stovce vloupání, i přesto jsou někteří majitelé domů stále přesvědčeni, že stačí bezpečnostní zámek a vše je ukryté v naprostém bezpečí. Věděli jste, že velká část zlodějů navíc ani nejde přes dveře, ale volí jinou cestu? Pokud si chcete být jisti, že jste pro protekci svého majetku udělali maximum, využijte služeb bezpečnostní agentury.

Bezpečnostní agentura přináší jistotu

Ať už své dveře či zámky vyberete sebepečlivěji, nikdy vám neposkytnou takové služby, jaké zvládne profesionální bezpečnostní agentura. Jejich nabídka pokrývá různé oblasti zabezpečení. Jejich nabídka se opírá o nejmodernější technické vybavení, praxi a zkušený personál.

Co umí bezpečnostní agentura?

Kromě profesionality je největším kladem bezpečnostní agentury víceúrovňové zabezpečení. Sami se můžete rozhodnout, jak vysokou míru ochrany svého majetku chcete. Tu nejlepší kombinaci získáte při použití více druhů zabezpečení. A jaké to přesně jsou?

Elektronický zabezpečovací systém

První vrstva ochrany. Zabezpečovací prvky, které jej tvoří, oznámí nejen nežádoucí pohyb lapků ve vašem objektu, umí také ohlásit některé živelné pohromy, jako je požár nebo záplavy. Řadíme sem detektory pohybu, teploty, otevření dveří a oken, tříštění skla nebo čidla pro zjišťování úniku vody či CO2. Všechny součásti systému jsou napojené na společnou ústřednu, která v krizové situaci spustí alarm a okamžitě zasílá informaci pomocí SMS nebo MMS zprávy či hlasového hovoru na přednastavená telefonní čísla.

EZS má kromě ochrany majetku další příjemnou funkci. Pomocí elektronického zabezpečovacího systému totiž můžete ovládat jednotlivé elektrospotřebiče a vytvořit si tak v hlídaném objektu chytrou síť. Pak si třeba zatopíte v kotli ještě předtím, než přijedete domů. Na dálku můžete také ovládat garážová vrata, osvětlení, zavlažování zahrady a mnoho dalšího.

Kamerový systém

Nepřetržitý monitoring hlídaného objektu spolehlivě zajistí kamerový systém. Kamery mají dokonce trojí účinek. Jsou použitelné jako důkazní materiál při případném soudním či jiném řešení. Navíc můžete samozřejmě sledovat živé vysílání aktuální situace u hlídaného objektu. Poslední funkce je preventivní – pohled na kamery některé potencionální zloděje vystraší a kamerový systém je od jejich zamýšleného činu odradí. Kamerový systém je navrhován vždy přesně na míru. Společně s odborníky z bezpečnostní agentury tak můžete stanovit, jaká místa chcete monitorovat. Může to být vstup do domu, sklep, garáž, příjezdové cesty, zahrady nebo jakékoli další prostory. Také si zvolíte další funkce jako noční přísvit, zoom, možnost otáčení kamer, kamery s inteligentní detekcí obrazu (detekce pohybu, detekce odložených a zmizelých objektů apod.).

Kamerový systém

Kamerový systém | Foto: topsecurity.cz

Přístupové systémy

Bezpečnostní agentura také umí zajistit instalaci přístupových a identifikačních systémů. Ty fungují jako prevence vloupání. Do hlídaných prostor se pověřené osoby dostanou pouze po získání potřebných přístupových oprávnění. Systémy nabízejí ochranu pomocí kódů, hesel, čipových karet, otisků prstů, skenů oka nebo obličeje a mnoha dalšími způsoby. Chytrý zámek automaticky zamkne pokaždé, když zavřete dveře.

Domácí videotelefon s přístupovým systémem

Další možností vyššího zabezpečení domu je instalace domácího videotelefonu. Ty se v poslední době čím dál častěji objevují na rodinných domech, podobně snadno se mohou rozšířit i do bytových domů. Tato inovativní technologie umožňuje, že z pohodlí domova můžete zcela jednoduše komunikovat s osobou, která čeká za vstupními dveřmi, ať už je to návštěva, doručovatel balíku nebo cizí člověk. Kromě obousměrné hlasové komunikace můžete sledovat i obraz.

Zabezpečení domu

Zabezpečení domu | Foto: topsecurity.cz

Pult centrální ochrany

Dalším stupněm ochrany je napojení bezpečnostních prvků na pult centrální ochrany. Jakmile PCO získá informaci o krizové situaci, dokáže kontaktovat potřebné zásahové jednotky (policii, hasiče a záchrannou službu). PCO navíc disponuje i vlastní hlídkou, která může na inkriminované místo okamžitě vyrazit.

Fyzická ostraha

Nejvyšším stupněm ochrany je fyzická ostraha. Nabízí se hned v několika variantách. Pochůzky, ať už pravidelné či nepravidelné, jsou formou menšího zabezpečení, stálá ostraha zaručuje vyšší kontrolu.

Fyzická ostraha

Fyzická ostraha | Foto: topsecurity.cz


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist