Obálky a tiskopisy – máte v kanceláři ty správné?

BYDLENÍ Autor:
Obálky a tiskopisy | Foto: officedepot.cz

Žádná kancelář se neobejde bez klasických kancelářských papírů. Na první pohled by se mohlo zdát, že kancelářský papír je jenom jeden, ale tak to není. Papíry se od sebe liší tloušťkou, barvou (bílé, nažloutlé, našedlé), jsou hladké nebo drsnější, liší se od sebe i cenou. Výběrem správného typu papíru lze ovlivnit kvalitu tisku, náklady na tisk, životnost a opotřebení tiskárny a v neposlední řadě i životní prostředí.

Používáte pro svou korespondenci vhodné obálky?

Pro různé účely se hodí různé typy obálek. Obálka poskytuje nejen ochranu obsahu zásilky, ale také podporuje image vaší společnosti. Vybíráme z obálek pro běžné použití podle toho, co posíláme. Jeden papír A4 můžeme poskládat několika prosvítá adresa). Větší a těžší zásilky vkládáme do bublinkových obálek nebo pevnějších obchodních tašek. Pro reprezentativní účely se hodí obálky ze silnějšího běleného papíru. Obálky se taky liší způsobem lepení – samolepicí s páskou, samolepicí, navlhčovací (olizovací).

Obálky a tiskopisy

Obálky a tiskopisy | Foto: officedepot.cz

Jaké tiskopisy můžete v kanceláři potřebovat

V každé kanceláři se pracuje s různými dokumenty podle toho, kdo v ní působí. Personalista, účetní, pokladní, dopravní dispečer potřebují mít v zásobě každý jiné tiskopisy, které využívají. Tam, kde se pracuje s penězi v hotovosti, nesmí chybět třeba Pokladní kniha, Doklad výdajový pokladní a Doklad příjmový pokladní. Pro personální záležitosti jsou zapotřebí Dovolenka nebo Propustka. V účtárně Faktury, Dodací listy a další. V dopravní firmě musí zpracovávat hlavně Nákladní listy, Záznam o provozu vozidla nákladní dopravy, Kniha jízd firemního vozidla a Kotoučky do tachografů.

Máte ve své kanceláři všechny papíry a tiskopisy, které potřebujete? Nezapomeňte si je zkontrolovat a včas všechny najednou dokoupit.


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist