Designblok je stále přitažlivější

Veletrhy a výstavy, ZAJÍMAVOSTI Autor:
Hlavní cena Designbloku byla udělena Janu Plecháčovi a Henry Wielgusovi | Foto: www.designblok.cz

Od 6. do 12. října 2014 proběhl v Praze 16. ročník výstav prezentujících trendy v designu a módě ve střední Evropě – Designblok. Návštěvníci Designbloku měli k dispozici pět netradičních budov v centru Prahy a nespočetně galerií, obchodů a stánků v ulicích hlavního města. Tam všude se mohli seznámit s díly špičkových a začínajících českých i světových designérů. Mimořádný zážitek jim nabídlo prostředí secesního Grandhotelu Evropa, kde v každém z pokojů byla umístěna výstava některé ze světových značek. Bylo tak dosaženo zajímavého kontrastu secesní architektury hotelu a moderním designem exponátů.

Kde jste mohli najít jednotlivé sekce

V Superstudiu Evropa na Václavském náměstí v bývalém Grandhotelu Šroubek byly umístěny novinky interiérového designu, výstava nábytku, svítidel a bytových doplňků.

Superstudio Hra v bývalé škole v Mikulandské ulici bylo zaměřeno na téma Dětství.

Openstudio v Domě u minuty na Staroměstském náměstí hostilo práce více než stovky designérů z patnácti evropských zemí.

Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci, byl věnován projektům na hranici mezi uměním a designem.

Fashion Stage v barokně přestavěném kostele sv. Šimona a Judy se prezentovala především nastupující mladá generace v oblasti módy.

Hlavní téma – dětství

Hlavním prvkem, který spojoval jednotlivé instalace Designbloku zvláště prezentované v Superstudiu Hra, bylo letos dětství, čili interaktivní a hravé motivy. Zde si mohli svou kreativitu a fantazii vyzkoušet i sami návštěvníci.

Ocenění za nejlepší projekty

Letošními vítězi soutěže absolventských prací Diploma Selection, který je iniciován EUNIC Cluster Czech Republic, se stali Marlene Huissoud z Francie za kolekci From Insects a Bastian Visch z Nizozemska za módní kolekci Light Studies. Hlavní cena Designbloku byla udělena Janu Plecháčovi a Henry Wielgusovi za pozoruhodné instalace umístěné na různých místech v rámci Designbloku.

Design hrál prim

Kromě českých designérů měl Designblok tu čest, že hostil světové špičky, jako jsou Ineke Hans, Gisj Bakker, Ferrucio Laviani nebo Tjep. Nechyběly však ani hvězdy z Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Švédska, Norska, Španělska a dalších zemí. Zájemci o trendy v interiérovém designu si přišli na své především díky nábytku, svítidlům a doplňkům od renomovaných světových značek prezentovaných v Superstudiu Evropa.


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist