Vychutnejte si domácí wellness

INTERIÉR, Koupelny Autor:
Moderní koupelna se zabudovanou výřivkou | Foto: fotolia.com

Snad každý z nás si po náročném dni rád odpočine. A není nad to, když za relaxací nemusíte chodit nikam daleko a můžete si ji dopřát přímo doma. Sen? Nikoliv! Realita má název domácí wellness. Jak si ho zařídit, na co se zaměřit a čemu se naopak vyhnout? Věnujte pozornost následujícím tipům a trikům.

Zvolte vhodné místo

Domácí wellness může mít mnoho podob. Lze ho totiž vybudovat jak v interiéru, tak v exteriéru. Záleží tedy pouze na vás, jestli chcete mít vířivou vanu a saunu v koupelně či jiné místnosti, anebo si pořídíte externí vířivku, jež bude zabudována například do podlahy na terase. Třetí možností je pak zahradní saunový domek, kde nejen že si dopřejete kýžený odpočinek, ale který také představuje netradiční doplněk zahrady.

Domácí wellness, často označováno též jako wellness doma / home spa / soukromé wellness, by mělo být v první řadě pro jeho uživatele pohodlné, praktické a náklady na jeho provoz by měly být co nejnižší. Ideální je, když ani údržba soukromého wellness nezabere příliš mnoho času.

Moderní interiér se zabudovanou výřivkou

Moderní interiér se zabudovanou výřivkou | Foto: fotolia.com

Jak však postupovat při samotném budování tohoto ráje odpočinku? Domácí wellness obvykle zahrnuje kombinaci vody, tepla a relaxace. Jeho majitelé se tedy obvykle mohou těšit na bazén, vířivku, swim spa, saunu a vyhřívárnu, případně na odpočinkový prostor. Rychlý rozvoj technologie, designu i služeb však umožňuje navrhnout si domácí wellness podle vlastních představ.

Je ale nutné počítat s tím, že jeho výstavba se neobejde bez odborných rad firem a projektantů, kteří se touto oblastí zabývají. Vězte, že tím předejdete celé řadě problémů a zklamání. Pokud se však svěříte do rukou odborníků, můžete si být jisti, že se vyhnete veškerým úskalím, která budování domácího wellness mnohdy provází.

Základem je bazén

Pojďme se nyní podívat na samotné vybavení vašeho domácího relaxačního ráje. V první řadě je dobré se zaměřit na kvalitní bazén. Ten můžeme dělit podle několika kritérií. Na základě jeho umístnění může jít o bazén interiérový a exteriérový a podle typu výstavby a konstrukce pak můžeme uvažovat o bazénu keramickém či betonovém. Jeho hlavní výhoda spočívá zejména v individuálním vzhledu a takřka neomezené trvanlivosti. Nevýhodou jsou naopak vyšší náklady na jeho zbudování.

Luxusní domácí wellness s interiérovým bazénem

Luxusní domácí wellness s interiérovým bazénem | Foto: fotolia.com

U některých z vás však bude domácí wellness zřejmě zahrnovat vířivku. Ta se vejde i do menších prostorů a její tvar, barva i vnitřní uspořádání trysek a sedadel může být navrženo podle vašich přání. Velkým plusem vířivek je skutečnost, že si můžete teplé masáže ve vodě dopřát celoročně a je pouze na vás, pořídíte-li si ji do interiéru či exteriéru. Lze ji jen tak postavit na podlahu a zapojit, případně zabudovat nebo obložit tak, aby stylově vynikala nebo ladila s interiérem domácího wellness. Nevyžaduje přitom žádné stavební úpravy.

Domácí wellness může v neposlední řadě zahrnovat tzv. swim spa. Jde o menší než běžný interiérový bazén, ale zároveň je větší než whirlpool. Výhodou přitom je, že spojuje funkce obou zařízení.

Je však možné dopřát si kvalitní wellness také přímo v koupelně ve vaně. Stačí jen zakoupit si vanu s hydromasážním systémem. Příjemnou alternativou jsou však také masážní panely, které lze zabudovat i do sprchového koutu.

Pravý čas na saunu

Moderní koupelna s jacuzzi a saunou

Moderní koupelna s jacuzzi a saunou | Foto: fotolia.com

Jakmile budete dostatečně nasyceni vodními radovánkami, nezbývá, než se pořádně zahřát. Ideální volbou je sauna. Pro domácí wellness je ideální zejména finská sauna. Poohlédnout se však můžete také po infrasauně či po infrasky, které svůj účel taktéž perfektně splní. Dokonalá tělesná i duševní očista na sebe tedy nenechá dlouho čekat. Přejeme příjemný a ničím nerušený zážitek!


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist