V ložnici vyhrává bavlna

INTERIÉR, Ložnice Autor:

Pokud se chystáte koupit nové povlečení, přehozy či prostěradla, tak je vždy dobré dopředu vědět, co vlastně chcete. Vzhledem k tomu, že je dnes na trhu mnoho výrobců (a především prodejců), tak je dobré vsadit na kvalitu a tradici. Pamatujte, že v posteli budete trávit velkou část dne a není tedy dobré v této oblasti příliš šetřit.

Jedním z nejlepších materiálů pro ložní prádlo je rozhodně bavlna. Jedná se o čistě přírodní materiál, kterému syntetická vlákna nemohou konkurovat. Proto je dobré se vždy podívat, zda se jedná o 100% bavlnu nebo o bavlnu s příměsí syntetických vláken.

Pokud se rozhodnete ke koupi bavlněného povlečení, pak je také vhodné zakoupit i bavlněná prostěradla.

Nestane Vám u nich, že by po několikátém vyprání ztratila barvu nebo se srazila. Když půjdete koupit prostěradlo, tak si dávejte pozor, abyste si vybrali správný rozměr – tedy pro jednolůžko nebo dvojlůžko.

Kromě ložního prádla a prostěradla, byste si také měli zakoupit přehoz. Přehoz dotvoří celou krásu Vaší ložnice a dá vyniknout i Vaší posteli. Přehozy se také vyrábí z bavlny, ale vzhledem k tomu, že jsou primárně určeny k překrytí postele, tak to není nutnost. Pokud si však na posteli bude hrát dítě, tak je vhodné do bavlny investovat – a to nejen proto, že se dobře pere.

Ať už si jdete koupit povlečení, přehoz, bavlněná prostěradla nebo vše najednou, tak se vždy dívejte, z jakého materiálu jsou tyto věci vyrobeny. Nicméně dobré obchody sami propagují bavlněná prostěradla či povlečení, protože ví, že jsou mnohem vhodnější než ta syntetická. Příkladem mohou být stránky Bonatex.cz, na kterých můžete koupit vše od povlečení po dekorační polštářky.

Proto pokud chcete spát opravdu pohodlně, tak se nebojte investovat do bavlny. Jelikož je to investice, která se Vám vrátí. A to hned první noc.


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist