Jakou misku si jen vybrat?

Dekorace a doplňky, INTERIÉR Autor:

Pokud jste si už někdy zařizovaly nový byt, tak víte, že se dá lehce na něco zapomenout. Obvykle na to přijdete ve chvíli, kdy pozvete první návštěvu.

Pak se často stává, že namísto toho, abyste nasypali brambůrky do mísy, tak je necháváte v původním obalu a arašídy raději ani neotvíráte. Přitom by stačilo několik misek, a měli byste vystaráno.


Jelikož žijeme v době, kdy je všeho více než dost a výrobci se předhání v tom, co přinesou na trh, tak si můžete vybírat z velkého množství výrobků. Pokud Vaše babička měla tři misky (z toho dvě sdrátované šikovným dráteníkem), tak Vy si jich dnes můžete koupit nepočítaně. Od misek keramických, smaltovaných a skleněných, po porcelánové a melaminové.

Keramické mísy se budou nejvíce líbit těm, kteří mají rádi veselé dekorace, syté barvy a atraktivní tvary. Naproti tomu porcelánové misky jsou spíše pro ty, jež upřednostňují decentní nádobí – popřípadě nádobí s jednoduchými vzory.

Z moderních misek máme misky nerezové, které jsou dnes asi nejpoužívanější. Díky použitým materiálům jsou velmi odolné a budou mít v kuchyni široké využití. Jejich výhodou je také fakt, že se dobře myjí.

Skleněné misky naopak zase využijete tehdy, pokud budete chtít něco skladovat v lednici, popřípadě ohřívat v mikrovlnce. Misky ze skla nemusí být vždy čiré, ale mohou být vyvedeny v různých barevných odstínech. Můžeme si dnes koupit i misky, které jsou vyráběny z tvrzeného skla, takže vydrží pád na zem.

V neposlední řadě existují misky smaltované, tedy ty, ke kterým mají nejblíže Vaše babičky. Své místo v kuchyni si naleznou především při podávání či uchovávání pokrmů. I dnes jsou některé z nich vyzdobeny klasickými venkovskými malbami, které přidávají na tradičnosti.

Než tedy půjdete na nákupy, je dobré si předem rozmyslet, k čemu misku či mísu budete používat a podle toho si vybrat.


Tagy: , ,


 

0 Komentářů

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist