Skvělá vychytávka vynahradí nepřítomnost zahrádky či balkónu

Rostliny a zeleň, ZAHRADA Autor:
Skvělá alternativa pro příznivce zahradničení – Volet végétal | Foto: barreaucharbonnet.com

Češi jsou národem zahrádkářů. Nikde na světě nenajdete tolik vášnivých pěstitelů, jako právě u nás. To ostatně potvrzuje i nedávno provedený průzkum, který odhalil, že kouzlu zahradničení propadlo už více než sedmdesát procent české populace. Rádi byste se k nim přidali také, ale k velké smůle postrádáte vlastní zahrádku nebo balkón? Vyjít vstříc vám může právě tahle šikovně promyšlená vychytávka…

Skvělá alternativa pro příznivce zahradničení

Za zajímavým konceptem stojí designérské duo francouzských návrhářů ze studia Barreau & Charbonnet, jmenovitě tedy Nicolas Barreau a Jules Charbonnet. Právě z jejich kreativních hlav vzešla myšlenka sestrojit přijatelnou alternativu pro všechny nadšence zahradničení, která alespoň zčásti může vynahradit absenci zahrady či balkónu.

Chytrý vynález s jednoduchým ovládáním

Důmyslně řešená vychytávka, která nese pojmenování Volet végétal, funguje na jednoduchém systému kladky. Pro její upevnění je zapotřebí pouze okno. V praxi to funguje tak, že ve svislé poloze je soubor několika truhlíků posazen přímo v okenním rámu. Pokud je zapotřebí poskytnout pěstovaným rostlinám sluníčko, stačí jednoduše zatáhnout za šnůru, která posléze celý systém převede do vodorovné polohy mimo okno. Jak sami designéři říkají: „Našim přáním bylo najít chytré řešení, které všem zájemcům i přes nedostatek prostoru poskytne malou zahradu.“ Více už ale napoví video přímo od tvůrců chytrého vynálezu.

 

Zdroj: barreaucharbonnet.com  |  Foto: barreaucharbonnet.com


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist