6 kreativních nápadů, jak efektně ozdobit zahradu

Dekorace a doplňky, ZAHRADA Autor:
Květináč z cedníku | Foto: countryliving.com

Jaro odstartovalo už v plné síle. Téměř všichni zahrádkáři už pilně pracují na zvelebování svých zahrádek, které se sílou jarních prací opět probouzejí zpět k životu. Každý vášnivý zahrádkář se kromě nezbytné péče snaží poskytnout své zahrádce i něco navíc, třeba svěží dekorace, které ji rázem promění k nepoznání. Řadíte se k nim také? Pak si nenechte ujít několik zajímavých tipů.

Zkrášlovat zahradu je možné několika způsoby. Pokud chcete té své letos dopřát opravdu něco výjimečného a především originálního, pak není nic lepšího, než vsadit na vlastnoručně vyrobené zahradní dekorace. A ještě lépe na ozdoby, pro jejichž výrobu použijete dosloužilé věci, které už dále nepotřebujete. Takové totiž mohou vypadat ještě úchvatněji. Že nevěříte? Pak vás zajisté přesvědčí několik následujících nevšedních nápadů.

Květináč z cedníku

Našli jste ve své kuchyni cedník, který je zralý akorát tak na vyhození? Pak se ho určitě nezbavujte. Ve vaší kuchyni sice už žádné uplatnění nenajde, ovšem v prostorách vaší zahrádky může nadělat ještě hodně parády. Stačí ho totiž použít namísto závěsného nebo klasického květináče, a když už je to jaro, není na škodu mu dopřát barevnější provedení.

Záhon z pneumatik

I defektní pneumatiky, které vám zbyly po kamarádovi na čtyřech kolech, mohou ve vaší zahradě najít své místo. Použít je totiž můžete jako záhon pro vaše květiny. Zajímavé, netradiční a zkrátka úchvatné, nemyslíte?

Holinkový květináč

Také holinky, které už nechcete nebo nemůžete nosit, se mohou stát pýchou vaší zahrádky. Stačí do nich jen vsadit barevné okrasné květiny. Fantazii se samozřejmě meze nekladou.

Nábytek určený všem rostlinám

Ku prospěchu však může být i starý a nepotřebný nábytek, který s trochou šikovnosti můžete proměnit v působivé odkládací místo pro všechny vaše květiny, bylinky či jiné rostliny. Pokud si s renovací starého nábytku dáte trošku práci a dodáte mu barevnější tvář, bude jeho úspěch stoprocentně zaručen.

Závěsný hadrový organizér

Našli jste doma dlouho nepoužívaný hadrový botník, který se vám už k ničemu nehodí? Pak vás následující text rozhodně přesvědčí, že se vám hodit ještě opravdu bude. Do hadrového organizéru, který jednoduše upevníte na plot, můžete umístit všechny rostliny, které chcete mít mimo dosah zvířat nebo malých dětí.

Květináč z nádobí

Rovněž letité a nevzhledné nádobí (plechové konvice, hrnce, hrnečky,…) se mohou stát atraktivní ozdobou vaší zahrádky. Jediné, co k tomu stačí, je dopřát jim rostlinné obyvatele, které je svou barevností a krásou opět oživí.

Zdroj: countryliving.com  |  Foto: countryliving.com


Tagy: , , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist