Praktický průvodce výběrem postelového roštu

INTERIÉR, Ložnice Autor:
Polohovatelný rošt Double Expert Moto

Možná je pod vaši novou matrací vhodný pevný lamelový rošt, možná můžete mít i polohovatelný. O vhodném podkladu matrace by vás měl vždy informovat váš prodejce. Nesprávným umístěním byste si mohli způsobit zdravotní potíže nebo dokonce poškození matrace. Z čeho můžete vybírat? Seznámíme vás s aktuální nabídkou na trhu.

Pevným deskám a laťkovým roštům už odzvonilo

Nejprve si řekněme, k čemu vůbec postelový rošt slouží. Jeho základní funkcí je stabilní podpěra matrace a zajištění cirkulace vzduchu, čímž dokáže do jisté míry prodloužit její životnost. Optimální konstrukcí, speciálním vyztužením a složením lamel umocňuje ortopedické vlastnosti matrace.

Nejvíce rozšířenými postelovými rošty jsou lamelové rošty složené z několika desítek lamel. Pevné desky nebo dřevěné laťkové rošty jsou už minulostí, používejte je pouze pro přechodné řešení nebo pro hosty k občasnému spaní. K dlouhodobému spánku nejsou úplně ideální.

Pevné rošty pro nenáročné spáče

Jednoduchým podkladem, který se hodí pod většinu matrací, jsou pevné lamelové rošty. Pokud nemáte žádné zdravotní problémy, sáhněte po nich. Jejich velkou výhodou je nízká cena a stálá dostupnost v obchodech. Můžete vybírat z modelů se základním vybavením (dřevěný masivní rám, lamely, plastová pouzdra v rámu roštu) nebo luxusnějších verzí (středový popruh pro zvýšení stability a elasticity, zdvojené lamely a možnost nastavení tuhosti pro maximální komfort, gumová pouzdra). Uplatnění najdou v každé posteli.

Foto: matrace-best.cz

Pevný lamelový rošt Double Klasik | Foto: matrace-best.cz

Komfortní polohovatelné lamelové rošty

Rádi si v lůžku čtete nebo sledujete filmy na televizi nebo notebooku? Pro všechny, kteří tráví v posteli více času – ať už dobrovolně při aktivním odpočinku nebo nedobrovolně v nemoci –  jsou ideální polohovací rošty. Nabízí více možností poloh v oblasti zad, beder, hlavy či nohou.

Nejenom, že polohovatelné rošty zvýší komfort lůžka, ale mají pozitivní vliv i na zdraví – vyvýšené polohy nohou zlepšují krevní oběh končetin, pomáhají ulevit srdci. Rošty využijete také pro rekonvalescenci po úrazu či operaci, maminky v období těhotenství nebo osoby, které jsou dlouhodobě upoutané na lůžko. Pro ně jsou mimořádně vhodné polohovací rošty poháněné elektrickým motorem. Nemusí vstávat z postele a vydávat energii pro zvednutí konkrétní části roštu tak, jak je to u ručně polohovatelných roštů.

Na polohovací lamelové rošty můžete položit pěnové a latexové matrace, které se dají ohýbat, jsou přizpůsobivé a flexibilní. Nikdy na ně nedávejte pružinové matrace nebo matrace s kokosovou deskou, při polohování byste je zlomili a nedaly by se dál používat.

Při odpočinku poskytují páteři ideální oporu, ale pro spaní je raději vracejte do původní rovné polohy. Zbytečně byste si přivodili bolesti zad či beder.

Výklopné rošty do malých prostor

Další variantou lamelových roštů, vhodných zejména do malých bytů, kde je potřeba využít každé místo, jsou výklopné rošty. Usnadňují přístup do úložných prostor pod postelí. Můžete vybírat mezi výklopnými rošty pevnými a polohovatelnými, s čelním nebo bočním výklopem. O bezpečné vyklopení roštu se postarají plynokapalinové vzpěry, které znáte např. z pátých dveří vašeho auta.

Foto: matrace-best.cz

Lamelový rošt Double Praktik B | Foto: matrace-best.cz


Tagy: , , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist