Na kompromisy v posteli jste už velcí. Poohlédněte se po partnerské matraci.

INTERIÉR, Ložnice Autor: 1 komentář
Foto: matracetropico.cz

Zařizujete si s partnerem ložnici a nemůžete se shodnout na tvrdosti matrací? Ustupovat nemusí ani jeden z vás. Podívejte se po oboustranné partnerské matraci, která je z jedné strany měkčí a z druhé tvrdší. Stačí si vybrat stranu, na které se vám bude spát pohodlněji.

Tuhost matrace volte podle své postavy

Prodejci nabízí různé stupně tuhosti matrací. Jak poznat, jaká tvrdost je pro vás ta pravá? Nejjednodušší způsob je lehnout si. To, jestli se na matraci cítíte příjemně, poznáte obvykle ihned. Obecná rada ale zní:

  • pro silnější postavy jsou vhodné tvrdší matrace,
  • pro drobné a štíhlé postavy zase měkčí matrace.

Matrace z tužších materiálů si tedy častěji pořizují muži, měkké matrace mají zase v oblibě ženy. Na měkčích matracích se ale dobře spí i starším lidem, kteří mají problémy s pohybovým aparátem.

Kupte si dvě matrace v jedné

Typická situace při výběru matrací do manželské postele nastává, když muž požaduje tvrdou matraci a žena měkkou. Samozřejmě tomu ale může být i naopak. Pokud se s partnerem neshodnete, kupte si stejné partnerské matrace. Každý z vás si pak vyberete tu stranu matrace, která mu svou tuhostí vyhovuje více.

I když bude každá matrace otočená na jinou stranu, výška obou matrací zůstane stejná – takže mezi vámi nebude nepříjemný schod.

Jak se vám líbí například matrace Nina 2014?

  • Oranžová strana je měkčí, má jemnou masážní profilaci a je vhodná pro ženy a osoby s hmotností do 75 kg.
  • Modrá strana je z tužší pěny a dobře se na ní bude spát mužům se 75 až 130 kg.
  • Jádro matrace kombinuje studené a líné pěny různých tuhostí, díky tomu má skvělé ortopedické vlastnosti.

Foto: matracetropico.cz

 

Pokud se nechcete spokojit se dvěma různými tuhosti, co byste řekli na matraci, která nabízí čtyři různé tuhosti?

Od nejměkčí, přes střední a vyšší tuhost, až po nejvyšší tuhost! Unikátní matraci Fénix stačí otočit nebo převrátit. Červená část matrace je měkčí, podobně jako u Niny s masážní profilací, bílá je z tužší pěny. Vyberte si ze čtyř různých poloh matrace:

  • měkká – spíte na červené části, více jí máte pod hlavou
  • střední – spíte na červené části, pod hlavou máte více bílé části
  • vyšší tuhost – spíte na bílé části, pod hlavou máte více červené části
  • nejvyšší tuhost – spíte na bílé části, více jí máte pod hlavou

Foto: matracetropico.cz

Partnerské matrace se hodí především do manželských postelí. Pořídit je ale samozřejmě můžete i dětem! Až vyrostou a zatouží po tvrdší matraci, nekupujte jim novou, prostě tu jejich jen otočte.


Tagy: , , , ,


 

1 Komentář

  1. Jéé, tady se zrovna píše o naší matraci – zrovna čekáme až nám ji dodají, matrace Fénix, jsem strašně zvědavá. Každým dnem by měla dorazit, takže zatím žádná zkušenost, ale určitě se o to podělím. Ale z prvního pocitu, zkusili jsme si ji na jedné prodejně v Teplicích a super.

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist