Ozdobte si zavařovací sklenice

Dekorace a doplňky, INTERIÉR Autor:
Ozdobené sklenice | Foto: fotolia.com

Není pochyb o tom, že podomácku vyrobená marmeláda představuje skutečnou delikatesu, které odolá asi jen málokdo z nás. Pokud si však zavařovací sklenice ozdobíte originálními ornamenty, které na první pohled prozradí, co za dobrotu skrývají, věříme, že se budete oblizovat ještě více. Stačí pouze popustit uzdu fantazie a nebát se vytvořit originální rozpoznávací motivy. Jdete do toho s námi? Výborně! Tady přinášíme návod.

CO POTŘEBUJEME:

Na ozdobu zavařovacích sklenic budete potřebovat následující pomůcky:

    • Barvy na sklo – nejlépe červenou, bílou a zelenou
    • Matující medium
    • Zlatou a stříbrnou konturu
    • Sklenice
    • Štětec

POSTUP:

Jakmile si všechny požadované pomůcky zakoupíte, nezbývá, než se pustit do samotné výroby ozdob. Nejprve zavařovací sklenice omyjte, osušte a pomocí kontury si předkreslete motiv, který požadujete (jahody, maliny, rybíz apod.). Vše následně orámujte ozdobnou vlnkou. Až vámi nakreslený motiv zaschne, je čas vybarvit plody a listy. Na okolí utvořeného motivu použijte takzvané matující medium, díky čemuž budou obrázky krásně vidět i po naplnění sklenice zavařeninou.

Jakmile barvy opět zaschnou, výtvor znovu obtáhněte konturou. Nakonec malbu zafixujte podle návodu, který je uveden na barvách. Tím je vše hotovo a nezbývá, než si takto ozdobenou sklenici vystavit v kuchyni anebo se jí pochlubit rodině a přátelům.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist