Investovat do úsporné nebo LED žárovky?

INTERIÉR, Osvětlení Autor:

Klasické žárovky v poslední době vychází z módy, a je tedy třeba koupit žárovky, které potírají neduhy žárovek klasických a zároveň je v mnoha ohledech předhánějí. A to splňují jak úsporné, tak LED žárovky.

Úsporné žárovky

Kvalitní úsporná zářivka může ušetřit až 80% energie a mít 10krát delší životnost než žárovka klasická. Navíc jsou už pryč doby, kdy úsporné žárovky blikaly, či se zkazily po pár vypnutích a zapnutích. Kromě toho již nabíhají velmi rychle a nestane se Vám tedy, že si dříve vypijete kafe, než na něj uvidíte. Dnes tedy můžeme směle říci, že úsporné zářivky jsou standardem evropského svícení.

LED žárovky

Druhým typem „světel budoucnosti“ jsou LED žárovky. Mohou ušetřit až 90% energie a mít 40krát delší životnost oproti žárovkám klasickým! Toto je už opravdu markantní rozdíl. Navíc jsou velmi odolné proti častému vypínání a zapínání – to můžete znát i z běžného života, když na některém z elektronických přístrojů zobrazují stav svým blikáním. Jsou také velmi vhodné do míst, ke kterým je špatná přístupnost – a to zejména díky své životnosti. Jejich velkou výhodou je také fakt, že se skládají z mnoha samostatných diod. Tedy v případě, kdy se některá z diod zkazí, tak ostatní fungují dále.

Dalo by se říci, že LED žárovky nemají nevýhody. Jsou totiž velmi úsporné, vydrží mnohem déle než klasické či úsporné žárovky a je možné je vyrábět v mnoha různých barvách a svítivostech. Jejich jedinou vadou na kráse je fakt, že jsou dražší než žárovky úsporné.

Ať už se tedy dnes rozhodnete pro úsporné zářivky nebo nové LED žárovky, tak jistě nebudete zklamáni. Nejenže Vám vydrží mnohem déle než běžné žárovka Thomase Alvy Edisona, ale hlavně ušetříte stovky korun ročně na jejich provozu. A to je především dnes, v době, kdy jdou ceny elektřiny nahoru, věc, která se rozhodně počítá.


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist