Kvalitní nerezová ocel je často nad zlato

ZAJÍMAVOSTI Autor:

Když chce někdo v dnešní době připevnit v bytě poličku nebo světlo, tak není nic lehčího, než si koupit některý ze spojovacích materiálů, který Vám s tím pomůže. Ať už se jedná o hřebíky, vruty, šrouby nebo třeba hmoždinky. Stačí jen zajít do obchodu.

Avšak nebylo tomu tak vždy. Ještě před několika desítkami let to bylo nedostupné zboží – a to buď kvůli tomu, že se daný typ díky malému odbytu nevyráběl nebo se v malém konkurenčním prostředí nevyplatil jeho vývoj.

Dnes, když je trh s hutním a spojovacím materiálem zasycen, seženete vše.

Kupříkladu na stránkách Akros.cz máte na výběr z takového množství šroubů a matic, že si vybere i ten nejnáročnější.

Spojovací materiál se nejčastěji vyrábí z nerezové oceli, ale kupříkladu hmoždinka, tedy vložka, do které upevňujete vrut, se vyrábí z plastu. Všechny tyto výrobky podléhají přísným zkouškám a jsou vyráběny pouze z prověřených materiálů. Žádná profesionální firma by si totiž nedovolila vytvořit vrut, který se vinou špatných materiálů přelomí – a někomu i s lustrem spadne na hlavu.

Kromě běžných spojovacích materiálů se vyrábí i materiály bezpečnostní. Ty jsou vhodné tam, kde je zvýšené riziko krádeže či koroze.

Vedle spojovacího materiálu existuje i materiál hutní. Do něj patří trubky, plechy nebo tyče. Hutní materiál tedy používáte častěji, než si myslíte – a to hlavně tehdy, když rekonstruujete dům nebo byt. Další položky, které patří do hutního materiálu, si můžete přečíst na stránkách Akros.cz v sekci příslušenství.

Pokud tedy rekonstruujete Váš byt, dům či zahradu, tak si předem rozmyslete, kde budete spojovací a hutní materiál nakupovat. Protože kvalitně přidělaná polička Vás někdy může zachránit před spaním na gauči – a to například tehdy, kdy na ní byly talíře po babičce, které se společně s poličkou rozbily.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist