Pokoj pro dívku

Dětské pokoje, INTERIÉR Autor:
Dětský pokoj | Foto: fotolia.com

Máte doma dceru a chcete jí udělat radost nově zrekonstruovaným pokojíčkem, z kterého jí bude přecházet zrak?

Pak buďte, milí rodičové, hodně obezřetní! Jak tedy zrekonstruovat království pro dívku a mít jistotu, že „zabodujete“? S tím Vám poradí náš dnešní článek.

Snad většina rodičů je přesvědčená o tom, že se jejich potomkům musí líbit stejné barvy a doplňky, jako kdysi jim. To je však velká chyba, které se mnozí rodiče dnes a denně dopouštějí. Dnešní mládež uvažuje mnohem více progresivněji a od toho se odvíjí také jejich vkus. Toto je dobré mít vždy na paměti. Proto, rodičové, pokud hodláte provést rekonstrukci pokoje Vaší princezny bez jejího vědomí, důkladně popřemýšlejte o tom, co má Vaše dítko rádo, koho obdivuje či o co se aktuálně zajímá. Vyhnete se totiž tomu, že by Vaše dcera utrpěla z nového pokojíčku šok.

Jak tedy postupovat při rekonstrukci?

Zkuste „vysondovat“, které barvy jsou podle Vaší dcery „IN“ a na základě toho zkuste vybrat barvu do jejího království. Nesnažte se být při vybírání dekorací neutrální, ale s výrazností to také příliš nepřehánějte. Dbejte rovněž na to, aby byla místnost dostatečně prostorná a obsahovala všechen nezbytný nábytek (prostorný psací stůl, postel, police, skříň). Další dekorace se budou odvíjet od toho, co Vaši dcerku baví.

Sportovně založené dívky si rozhodně nepotrpí na kýče ani na „přesládlé“ barvy. Jistě tedy neuděláte špatně, pokud zdi pokoje budou v barvách týmu, v kterém se právě nachází. Nejčastějšími barvami jsou červená, žlutá, světle modrá či zelená. Vhodnou dekorací bude i prosklená skříňka, kde si bude moci sportovkyně vystavit trofeje, a nebo prostorná police.

Intelektuálky a dívky, které se poctivě věnují studiu určitě v pokoji ocení velký pracovní stůl a pohodlnou židli, stejně jako knihovnu. Na stěnách by se pak mohly objevit barvy jako modrá či fialová, které přispívají k dobré koncentraci.

Máte doma rebelku? Pak zapomeňte na něžné barvy a střídmý nábytek. Vaše dcerka by se jistě cítila pohodlněji v pokoji, kde nebudou scházet originální barvy (třeba i černá!) a originální kusy nábytku v podobě sedacích vaků či pohovky podivných tvarů. Hlavně, milí rodičové, nic nudného.

Většina moderních dívek si potrpí na stylový stolek s mnoha zásuvkami, stejně jako na zrcadlo, u kterého se budou moci líčit. Pokud se Vaše holčička stylizuje do stylu „romantické Barbie“ jistě ocení i velkou postel s nebesy, originální šatní skříň a koutek, kde bude moci trávit čas s kamarádkami.
Zkrátka a dobře, neexistuje jeden univerzální návod, jak udělat pro děvčata pokoj snů, neboť každá z nich má jiný vkus, zájmy i potřeby. Přesto však doufáme, že Vám dnešní článek poradil, jakým směrem byste se měli při rekonstrukci ubírat. Přejeme Vám hodně zdaru!

 


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist