Moderní koupelna se neobejde bez sprchového koutu

INTERIÉR, Koupelny Autor: 1 komentář
Luxusní koupelna | Foto: fotolia.com

Sprchový kout je v dnešní době součástí většiny koupelen. Umožňuje totiž rychlou a pohodlnou hygienu, aniž byste museli zdlouhavě napouštět vanu a zbytečně plýtvat vodou. I když by se mohlo zdát, že je výběr sprchového koutu snadnou záležitostí, s níž si poradí takřka každý, opak je pravdou. Jak tedy vybrat sprchový kout a na co si dát pozor?

Nejdříve si vše doma promyslete

Ještě než se vydáte do specializovaného koupelnového studia, doporučujeme promyslet si v klidu domova několik klíčových faktorů, které mohou výběr sprchového koutu zásadní měrou ovlivnit. Popřemýšlejte tedy nad tím, jaký by měl být jeho tvar, rozměr montážního otvoru, kvalita sprchového koutu a očekávání, jež do něj vkládáte. Jak vidíte, jde zejména o jeho funkční vlastnosti.

Máte dostatek prostoru?

Pojďme však popořadě. Jako klíčové se při podobné rekonstrukci jeví zejména prostorové dispozice koupelny, kde bude kout nainstalován. Pokud totiž váš byt neoplývá dostatkem prostoru, nezbývá, než se spokojit s menším sprchovým koutem, který však splní svůj účel minimálně stejně dobře jako rozlehlé sprchové kouty, které mnohdy zaberou i polovinu koupelny. Volte však pokud možno takový sprchový kout, v němž se budete cítit pohodlně. Není totiž nic horšího, než když při sprchování pociťujete stísněnost.

Hranatý nebo čtvrtkruhový?

Nejčastěji jsou sprchové kouty k dostání ve hranatém nebo čtvrtkruhovém provedení. Záleží pouze na vás, čemu dáte přednost a jaké jsou prostorové dispozice koupelny. Faktem ovšem je, že oba typy koutu jsou velmi populární, o čemž svědčí nespočet spokojených zákazníků, kteří tento tvar sprchového koutu volí.

Důležitou otázkou je také to, zda přichází v úvahu sprchový kout s vaničkou nebo bez vaničky. Tím se nám kritéria výběru buď rozšiřují, anebo naopak zužují. Vanička je k mání z různých materiálů – litého mramoru, akrylátu, smaltového plechu či z populární keramiky. Vzhledem k tomu, že každý materiál má svá pro a proti, je dobré se svěřit do rukou odborníka, který vám výběr usnadní. Určitým vodítkem kvality ale může být délka záruky vaničky a její protiskluzná úprava.

Nezapomínejte věnovat pozornost také zástěně. Ta může být vyrobena z plastu anebo skla, přičemž zvolíte-li druhou variantu, můžete se těšit ze skutečnosti, že je hygienická, praktická a dobře se udržuje.

Volte jednoho výrobce

Doporučujeme brát všechny části sprchového koutu od jednoho výrobce, díky čemuž si můžete být jistí, že do sebe vše krásně zapadne. Také výběr dveří do koutu byste neměli podcenit – můžete si vybrat buď otevírání dveří do prostoru, případně zasouvací či tzv. lítací dveře. Konečná volba sice závisí hlavně na vašich preferencích, obecně však platí, že by se dveře měly dát snadno otevřít a neměly by být hlučné.

Bez sprchy by to nebylo ono

A na úplný závěr vezmeme pod drobnohled ještě sprchu a doplňky do koutu. Sprchové kouty mohou mít ruční sprchu, s níž je možno libovolně manipulovat, anebo pevnou sprchovou hlavici nad hlavou. Velké popularitě se těší také různé masážní hlavice, které představují příjemné zakončení sprchování.

Masážní sprcha

Masážní sprcha | Foto: fotolia.com

Pro lidi se zdravotním omezením je na trhu také široká nabídka speciálních sedátek, poliček či madel. I pro ně se tedy může stát sprchování příjemnou záležitostí. A co vy? Také už se těšíte do nového sprchového koutu? Tak rychle na nákupy – díky našim radám určitě nekoupíte zajíce v pytli. Přejeme mnoho zdaru!


Tagy: , , ,


 

1 Komentář

  1. Dobrý den,
    chtěla jsem Vás poprosit, zda byste prozradili zdroj té první fotografie. Moc se nám líbí obklady té koupelny.
    Mnohokrát děkuji a přeji příjemný zbytek týdne
    L. Bochdálková

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist