Sekačky na trávu

ZAHRADA, Zahradní technika Autor:

Sekačky na trávu

Bydlení v novém rodinném domě sebou přináší i péči o zahradu či předzahrádku. Mezi tyto činnosti patří i sečení trávy. Aby se tento úkon pro Vás nestal noční můrou, ale zábavou, je důležité věnovat velkou pozornost výběru správné sekačky na trávu.


Elektrická sekačka nebo benzínova?

Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru sekačky na trávu je velikost pozemku. Pokud máme menší travní plochu, doporučuje se elektrická sekačka, protože je mnohem levnější na pořízení i na provoz a údržbu. Pokud ale máte pozemek větší, rozhodně hledejte benzínové sekačky s pojezdem.

Benzínové sekačky s pojezdem mají tu výhodu, že sebou nemusíte tahat dlouhý elektrický kabel, ale pohodlně si chodíte bez větší námahy za sekačkou.

Rotační nebo vřetenové travní sekačky

Rotační travní sekačky sečou trávu rotujícím nožem. Jedná se o nejrozšířenější druh travních sekaček. Pokud je ale rotující nůž již tupší, dochází při sečení k roztřepení zastřižených konečků trávy a trávník má pak větší tendenci vysychat. Doporučujeme si nechat nůž v sekačce vždy na jaře nabrousit.

Při sečení vřetenovou sekačkou dochází ke střihu, jako byste ostříhali celý Váš trávník ostrými nůžkami. Tím dosáhnete kvality anglického trávníku. Vřetenové sekačky tak za sebou nenechávají trávník potrhaný, ale vysoce kvalitně střižený.

Na velikosti záleží

Důležitý je i parametr šířka záběru sekačky na trávu a objem sběrného koše sekačky. Pokud máte větší pozemek, je vhodné koupit sekačku s větší šířkou záběru. Budete mít posečeno dříve a s menší námahou. Větší velikost koše je důležitá v tom, že nebudete muset vysypávat koš po pár desitkách posečených metrů.

Pohodlné sečení trávníku


Dnešní nabídka travních sekaček disponuje již takovými vychytávkami, jako je například elektrický startér, kdy sekačku nastartujete jednoduše otočením klíčku, jako například automobil. Tuto funkci ocení hlavně ženy nebo Vaše ratolesti, které by s klasickým startováním benzínové sekačky šnůrou měli problém. Pro větší plochy jsou pak vhodné zahradní traktory, ale o nich až v dalším dílu o sečení.

Tak jako všude i při výběru sekačky na trávu platí známé pravidlo, že kvalita je přímo úměrná ceně sekačky. Pokud tedy chcete mít ze sečení Vašeho trávníku radost, při koupi sekačky na trávu zbytečně nešetřete.
Ke koupi sekačky můžete využít i nebankovní půjčky.

———————————————————————

Prodejci: Zahradní sekačky

Pokud zde chcete mít odkaz na Vaší firmu, kontaktujte nás.

Autor článku: NewLiving.cz

———————————————————————


Tagy: ,


 

TOPlist