Jak usnadit pohyb tělesně postižených v domě

BYDLENÍ Autor:

Tělesné postižení s sebou v životě přináší mnoho nevýhod, které se nejmarkantněji projevují při přesunu po domě. Naštěstí však doba pokročila, a tak kompenzační pomůcky pomáhají překonávat fyzické bariéry, na něž mohou takto handicapované osoby v interiéru narazit. Mezi oblíbené pomůcky pro invalidy se přitom těší jak schodišťové sedačky, tak další speciální kompenzační pomůcky, které si vezmeme pod drobnohled!

Omezení lokomoce představuje závažné znevýhodnění, které je potřeba kompenzovat právě prostřednictvím pomůcek pro invalidy. Pokud se v této problematice alespoň trochu orientujete, pak jistě víte, že na trhu je v současné době k mání celá řada „vylepšováků“, které handicapovaným pomáhají vyrovnat se s těžkým osudem jak doma, tak venku. Mezi nejvyužívanější kompenzační pomůcky, jež usnadňují pohyb po domě, se řadí chodítka, elektrické a mechanické vozíky, berle či schodišťové sedačky. Zejména zmíněné sedačky zažívají v posledních letech obrovský boom, neboť usnadňují přesuny po domě a schodech těm, kteří se potýkají s následky nemoci či úrazu a takto náročnou pohybovou aktivitu sami zkrátka již nezvládají. Avšak jestliže se chcete zdokonalovat v chůzi a být tak více samostatní, doporučujeme obhlédnout běžné pomůcky pro invalidy, jako jsou již zmíněné berle, hole či chodítka. Jsme si totiž jistí, že jakmile zapracujete na své kondičce a nenecháte se odradit prvními neúspěchy, jistě oceníte, když si sami budete moci dojít do koupelny, kuchyně či obýváku. Tyto kompenzační pomůcky jsou zkrátka „ideálním parťákem“ na Vaší cestě k samostatnosti a jako bonus je lze v domě bez potíží uskladnit.

Výhodou je, že tyto kompenzační pomůcky jsou obvykle hrazeny, či spolufinancovány pojišťovnou, takže se nemusíte bát, že byste si vybrané schodišťové sedačky či jiné pomůcky pro invalidy nemohli dovolit. Kdyby však došlo na nejhorší, je možné oslovit nadace či sponzory, kteří potřebnou sumu peněz rádi věnují. Pak již nic nebrání tomu, abyste se po domě přemísťovali sami a bez dopomoci. S našimi sedačkami a prvotřídními kompenzačními pomůckami Vám to totiž půjde jedna radost!

 


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist