Pořiďte si vlastní vodní plochu a braňte se suchu. Je to snazší, než tušíte.

Rostliny a zeleň, ZAHRADA, Závlaha Autor:
Automatický závlahový systém | Foto: Dollarphotoclub

Ustáli jste letošní suché léto? Gratulujeme, ale zároveň pro vás máme špatnou zprávu. Pravděpodobně bude hůř. Připravte proto sebe i svou zeleň na další parné roky.

Známá moudrost praví, že je důležité být vždy připraven. O zavlažování to platí dvojnásob, ať už máte na starosti údržbu zeleně v parku nebo na golfovém hřišti. Postarat se o závlahu rozsáhlé plochy sice vyžaduje investici do vybavení, nedoporučujeme na něm ale šetřit.

Dražší řešení se totiž díky použití moderních technologií vyplatí. Například při instalaci řídící jednotky a senzorů vlhkosti půdy ušetříte peníze za vodu i energie. Ověřené jsou například zavlažovací systémy Toro, jejichž výhradním distributorem pro Českou republiku a Slovensko je firma Profigrass.

Závlahové systémy americké značky Toro mají více než stoletou tradici a nabízí řešení pro projekty všech druhů i velikostí:

  • parky (například park na Konečného náměstí v Brně),
  • kulturní památky (například zahrady vily Stiassni v Brně),
  • golfová a fotbalová hřiště

Vyzrajte na teplo vlastní vodní plochou

Dlouhodobé změny klimatu nesvědčí ani majitelům lyžařských sjezdovek. Přestože v létě nemusí řešit zavlažování, v zimě se potýkají s nedostatkem sněhu. Především v nižších nadmořských výškách se tak stávají samozřejmostí jezera pro umělé zasněžování, jejichž hlavní součástí jsou kvalitní izolační fólie.

Jedním z největších projektů, na kterých se společnost Profigrass v této oblasti dosud podílela, je nádrž o ploše 3 000 m2 v katastru obce Stupava na Uherskohradišťsku. I přes ohromný rozměr byly všechny práce, včetně pokládky geotextílie, hotové během pěti dní.

Automatický závlahový systém

Automatický závlahový systém | Foto: Dollarphotoclub

V Čechách není o zajímavé projekty nouze

Fólie pro vodní plochy se ale využijí i jinde. Specialitou letošního roku byla například práce na průmyslové stavbě budoucnosti LIKO-NOE. Kromě vyložení dna retenčního jezera izolační fólií se společnost postarala také o dodávku zavlažování zelených stěn.

Izolační membrány našly uplatnění i na dně vodních ploch, které tvoří součást areálu Vodního domu u nádrže Želivka. Zde firma použila neobvyklé řešení, kdy fólie přechází na vodoizolační betonovou stěnu budovy pod hladinou.

Inspirujte se realizovaným řešením nebo si nechte navrhnout vlastní a buďte připraveni na další sezónu!


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist