Péče o trávník na podzim

Rostliny a zeleň, ZAHRADA Autor:
Péče o trávník | Foto: OBI

Postupně se krátí poslední teplé dny, a nám nezbývá, než se pomalu připravit na příchod deštivého, či dokonce mrazivého počasí. Součástí těchto příprav by měla být také péče o trávník. Ptáte se, zda není pozdě s ní začít a co by mělo být její součástí? Na tyto otázky vám odpovíme v následujícím článku.

Čeká vás samé sekání

Letošní podzim je k nám zatím velmi milostivý a sluníčkem nešetří. Proto, ačkoli je již začátek října, se ještě stihnete postarat o travnaté plochy kolem domu, abyste si je příští rok mohli v plné kráse užít. Tráva teď roste poměrně rychle. Je tedy třeba počítat s tím, že ji budete muset pravidelně sekat, aby nepřerostla, a to až do konce vegetace v pozdním podzimu. Tím však péče o trávník před příchodem pravého podzimu rozhodně nekončí.

Na co se tedy dál zaměřit? Nezapomeňte shrabat listí, které opadalo ze stromů. Posečený trávník bez listí je totiž více chráněn před napadením nejrůznějšími chorobami.

Důležitá je také výživa

Aby trávník dobře přezimoval a pyšnil se určitou kvalitou i na jaře, je nutné poskytnout mu vyrovnanou výživu v podobě regeneračního hnojiva. Dávejte ale pozor, abyste ho nepřehnojovali dusíkem. V takovém případě by totiž hrozilo, že pletiva rostlin před zimou vyzrají a zesílí.

Současně je vhodné zaměřit se na odstranění plevele. S klesajícími teplotami se totiž bude snižovat a prodlužovat nástup působení herbicidů. Z toho důvodu je žádoucí použít selektivní přípravek, jenž je určený na dvouděložné plevele. Ten porost očistí a zlepší jeho kvalitu.

Plíseň sněžná útočí

V rámci péče o trávník na podzim byste měli věnovat pozornost také plísním, zejména pak plísni sněžné. Ta totiž začíná útočit na trávu právě v podzimních měsících. Abychom před ní trávník ochránili, je potřeba opět sáhnout po speciálním přípravku, který je určen právě na ošetření proti plísni sněžné.

Konkrétně se jedná o koncentrovanou suspenzi s účinnou látkou azoxystrobinem. Postřik se provádí vždy po celé ploše trávníku. Pro snadnou aplikaci můžete zvolit například postřikovač s ochranným zvonem.

Tím péče o trávník na podzim končí. Věříme, že provedete-li ji poctivě, na jaře se můžete těšit na krásný, nádherně zelený trávník. Přejeme mnoho zdaru!


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist