Vyzdobte si svůj domov na blížící se Vánoce

VÁNOCE Autor:

Vánoce lze bez jakékoliv nadsázky označit za velmi poetické období. Rovněž se řadí mezi nejkrásnější (a tím pádem i nejoblíbenější) svátky z celého kalendářního roku. Vánoce tedy mají, stejně jako například Velikonoce, své tradice, zvyky i pověry, které se přenáší z generace na generaci.
Toto období je spojeno nejen s klidnou atmosférou, s konzumováním kapra, cukroví či s chozením na mši svatou, ale také se specifickou výzdobou domu a jeho okolí, která nám vždycky připomene, že se příchod Ježíška s vánočními dárky už skutečně blíží a že zbývá posledních sedm dnů do konce stávajícího roku.

V dnešním příspěvku si proto společně připomeneme, jaké výzdoby by během Vánoc neměly chybět v interiéru, popřípadě i exteriéru Vašeho domova a samozřejmě přidáme několik rad, tipů a triků, jakým způsobem můžete letošní vánoční výzdobu oživit a ozvláštnit. Říkáte si, že tohle všechno za ta léta již důvěrně víte a znáte, a proto nepotřebujete banální fakta znovu opakovat? To je dost možné, avšak nikdo není neomylný, a tak i my v NewLiving razíme filozofii, že opakování je matka moudrosti. Věříme však, že v tomto příspěvku nalezne tu správnou inspiraci každý z Vás. Tak tedy, připravte se. S dekorováním Vašeho domu či bytu začínáme právě teď!

Vánoční stromeček

Vánoční stromeček je snad nejdůležitějším symbolem Vánoc. Ve většině domácnostech dnes sice během Vánoc narazíte na umělé stromečky, nicméně mnoho rodin stále ještě dodržuje tradici a ozdobí si na vánoční svátky živou borovici či smrček. Vězte, že vůně jehličí má své nezaměnitelné kouzlo.
Tradice zdobení vánočních stromků, jak ji známe dnes, k nám doputovala z německých měst až v 19. století. V té době byly jedličky, smrčky či májky zdobeny sladkým pečivem, perníkem a nebo ovocem. Roku 1860 se pak u nás poprvé na stromečku rozzářily lojové svíčky.
V dnešní době je stromeček dekorován baňkami různých barev, sušeným ovocem, skleněnými ozdobami a samozřejmě také svíčkami nebo barevnými žárovičkami. Scházet nesmí ani vánoční řetěz a nebo betlém, který se obvykle staví poblíž vánočního stromku.

Vánoční věnec

Vánoční věnec by taktéž neměl scházet v žádné domácnosti. Během jeho dekorace se fantazii meze rozhodně nekladou, avšak doporučuje se použít čtyři svíčky (symbol adventu) a další ozdoby v podobě sušených dekorací či mašliček. Pro naladění správné vánoční atmosféry můžete ještě věnec ozdobit červenou či zlatou stužkou.

Vánoční cukroví

Na vánoční cukroví se těší snad každý z nás. Proto by na Vaší vánoční tabuli rozhodně neměly scházet dobroty v podobě lineckého pečiva, vanilkových rohlíčků či perníků. Vězte, že právě vánoční atmosféra dodává tomuto specifickému cukroví na chutnosti. Je zaručeno, že například v srpnu Vám vánoční cukroví nebude chutnat tolik, jako právě na Štědrý den!

Světelná výzdoba

Světelná výzdoba se v posledních letech také těší obrovské popularitě, takže můžete vybírat ze široké nabídky svítidel různého typu. Pořídit můžete jednak svítící dekorace do interiéru, ale samozřejmě také světelnou výzdobu na dům, oplocení či na stromeček, který stojí před domem. V minulých letech byly „in“ také svítící vánoční hvězdy v oknech, nicméně tento trend se do dnešní doby již nedochoval. Místo toho však můžete vyzkoušet vánoční krápníky a nebo vánoční síť, která perfektně oživí Váš dům.

V loňském roce na trh přišly také 3D světelné dekorace, které představují velmi originální doplněk, jenž skvěle ozvláštní zahradu Vašeho domova. V případě, že se letos zima neprojeví v celé své kráse (což je však málo pravděpodobné), můžete si pořídit i vánoční osvětlení, které imituje padající sníh. Jedná se o velmi elegantní prvek, který jste mohli během Vánoc zahlédnout i na Staroměstském náměstí.


Jak vidíte, fantazie tvůrců vánočních dekorací je opravdu nevyčerpatelná. Můžete si vybrat různě tvarované ozdoby, přičemž jejich barvy i materiál se různí. Při strojení vánočního stromečku se ale doporučuje vsadit na jednoduchost a vytříbenost, tím rozhodně nic nezkazíte. Aby byla Vaše vánoční atmosféra dokonalá, doporučujeme navonět interiér Vašeho obydlí purpurou či vonným olejem „Vánoční hvězda“. Pak už nezbývá, než Vám popřát nádherné a ničím nerušené Vánoce a šťastný nový rok 2011!

 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist