Víte, co letí letos o Vánocích?

VÁNOCE Autor:
Vánoční dekorace | Foto: fotolia.com

Jak to u vás chodí o Vánocích? Pěstujete pořád stejné zvyky, každý rok vytahujete ze skříně prastaré popraskané ozdoby a oprášíte umělý adventní věnec? Nebo prahnete po nových trendech a každé Vánoce vymýšlíte nové dekorace a jiné barevné kombinace? V tom případě se s námi podívejte, co je in právě letos.

Tradice nesmí chybět

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří tradice, proto se každoročně opakují kombinace barev, jako jsou červená, bílá, zelená, zlatá a stříbrná. Zajímavá může být kombinace výše zmíněných tradičních barev a symbolů s neobvyklými odstíny. Například různé varianty bílé, krémové, mátové či modré barvy skvěle vyniknou v kombinaci s tradiční zlatou a stříbrnou, které dokonale zvýrazní slavnostní atmosféru. Pokud barvy dekorací vyladíte například do zlatavých odstínů v kombinaci s barvami koření, dosáhnete zajímavého efektu, který ocení nejen vaši blízcí, ale každá návštěva.

Vánoční dekorace

Vylaďte dekorace do zlatavých odstínů  |  Foto: fotolia.com

Máte rádi vzory?

Až zvolíte barevnost vánoční výzdoby, přijdou na řadu vzory. Špatně nepůsobí ani minimalistická výzdoba bez vzorů. Plně je nahradí například lesklé a hladké materiály, které jsou samy o sobě velmi efektní. Pokud se přikloníte ke vzorovaným kombinacím, trendy jsou elegantní vintage styl a geometrické ornamenty.

Vintage ve stylu haute couture skvěle vynikne v kombinaci s temnými a zastřenými barvami, geometrické vzory (proužky, puntíky, kostky) ve stylu 60. let se dokonale snoubí s kovovými lesky a sytými barvami. Velmi oblíbené jsou poslední dobou také pletené či norské vzory – sněhové vločky, sobi, medvídci, sáňky či lyže.

Materiály bez hranic

Materiály vybírejte tak, aby ve finále nerušily celkový dojem z vaší domácnosti. Klidně popusťte uzdu své fantazii a kombinujte nejrůznější prvky – v rámci výzdoby můžete vyměnit například i povlaky na polštářcích, svícny, ubrusy apod. Oblíbené jsou stále  přírodní materiály, které ve vhodně zvolené kombinaci mohou působit velmi moderně a elegantně. Efektní jsou například suché větvičky a plody s minimalistickými ozdobami a hladkými nádobami.

Vánoční dekorace

Vánoční dekorace | Foto: fotolia.com

Kromě přírodnin zůstává populární sklo, ať už čiré, barevné či kouřové, keramika a plast – matný, lesklý i průhledný. Velkým hitem letošních Vánoc jsou umělé květiny – především velké umělé květy vánoční hvězdy, růží a pivoněk v bílé, stříbrné, zlaté a měděné. Použít je můžete samostatně jako dekorace nebo třeba i jako ozdoby na vánoční stromek.


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist