Skleněné vánoční ozdoby dají vašemu stromečku šmrnc

VÁNOCE Autor:
Skleněné vánoční ozdoby | Foto: fotolia.com

Vánoce již pomalu ťukají na dveře, takže mnoho z Vás jistě už dumá nad tím, jak letos vyzdobíte nejen interiér Vašeho domu či bytu, ale také nejdůležitější symbol Vánoc – vánoční stromeček.

V minulých letech se trendy, které se týkaly ozdob na vánoční stromeček, dosti lišily. Jednou byly „in“ baňky stříbrné, jindy zase červené a nebo zlaté.

V dalších letech začali designéři stavět na jednoduchosti, a tak se částečně oprostili od křehkých „cingrlátek“, a vsadili na ozdoby ze slámy, na sušené ovoce, perníky a nebo svíčky, které sice dodaly stromečku na jednoduchosti, avšak rozhodně mu neubraly na kráse.

Máte dost všech již osvědčených ozdob a chtěli byste vyzkoušet něco nového, neotřelého a originálního? V následujících řádcích se totiž dozvíte, jakým způsobem se dá ještě ozvláštnit vánoční stromeček. Garantujeme vám, že váš stromeček bude chodit obdivovat nejedna kamarádka a sousedka.

Triumfem jsou skleněné vánoční ozdoby

Vaším letošním triumfem budou jednoznačně skleněné vánoční ozdoby. Ty sice nejsou na trhu žádnou novinkou, nicméně rozhodně perfektně osvěží vánoční stromeček. Obrovskou výhodou skleněných ozdob je, že se neokoukají a působí velmi elegantně. Dalším jejich plusem je, že návrháři při jejich tvorbě v plné míře používají svou fantazii, ale zároveň se snaží do jisté míry držet světových trendů, takže pokud se rozhodnete zdobit stromeček několik dalších let pouze skleněnými baňkami, rozhodně neprohloupíte.

Trikolora Vánoc

Vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby | Foto: fotolia.com

Ptáte se, jaké barevné kombinace skleněných ozdob zvolit? Odborníci v této otázce zatím nenalezli shodu, protože jiný vkus mají například obyvatelé Švýcarska, Holandska a nebo Skandinávie. Zjednodušeně řečeno, „jiný kraj, jiný mrav“. Avšak, milí čtenáři, nepodléhejte panice! Pokud totiž vsadíte na „klasiku“, rozhodně neprohloupíte. Co to tedy znamená v praxi? Sáhněte po skleněných ozdobách v barvách zlaté a stříbrné a nezapomeňte vánoční stromeček ozvláštnit také již tradičními červenými ozdobami. Tyto barevné kombinace k sobě totiž jednak perfektně ladí a zároveň jsou jakousi pomyslnou „trikolorou“ Vánoc.

A co takhle mat?

Toužíte ozdobit vánoční stromeček skleněnými ozdobami s matem? Ani to není problém. Vaše přání vám přední výrobci skleněných vánočních ozdob velmi rádi splní. Pokud si chcete pořídit okrasu, která bude Vašemu stromečku „slušet“ i za pár let, rozhodně vsaďte na ozdoby s bílým, červeným a modrým matem. Ty se totiž podle výrobců v minulých letech těšily největší popularitě.

Matné vánoční ozdoby

Matné vánoční ozdoby | Foto: fotolia.com

Také už „živě“ vidíte, jak nádherný bude vánoční stromeček poté, co jej ozdobíte elegantními skleněnými ozdobami? Pak nezbývá, než vám na závěr poradit, kde tuto vánoční okrasu zakoupíte. V České republice působí poměrně dost výrobců, kteří se specializují právě na výrobu skleněných ozdob. Mnoho ozdob se dá samozřejmě zakoupit i přes internetové e-shopy, avšak raději vám doporučujeme zajít přímo do obchodu, kde si budete moci ozdobu dostatečně prohlédnout. Jak se říká, jistota je jistota. A v případě dekorací to platí dvojnásob.

Ozdobte i vy svůj obývací pokoj nádherným vánočním stromečkem, který všem příchozím zkrátka vyrazí dech. Vsaďte na eleganci, jednoduchost a vkusnost – vsaďte na vánoční skleněné ozdoby. Jen ony totiž dodají vánočnímu stromečku skutečný šmrnc. Nevěříte? Přesvědčte se tedy za pár týdnů na vlastní oči! Výsledek vás zaručeně velmi mile překvapí…


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist