Vánoční dekorace, které si sami vyrobíte

VÁNOCE Autor: 1 komentář

Dny utíkají jako zběsilé, takže než se nadějeme, Vánoce už budou pomalu klepat na dveře. Proto je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, jakým způsobem si letos vyzdobíme interiér našeho domova, abychom se v něm cítili útulně i během Vánoc.


Jak asi všichni dobře víte, obchody i nákupní centra jsou již teď přeplněny vánočními ozdobami takřka až po střechu. Nelze tedy tvrdit, že bychom neměli z čeho vybírat. Jenže, buďme upřímní, i tyto ozdoby značně provětrají naši peněženku, a nutno dodat, že tomu tak bývá v tu nejméně vhodnou dobu.

Chtěli byste svým dětem koupit dárek, po kterém už dlouho touží, avšak nemůžete, protože musíte nejdříve koupit ozdoby na vánoční stromeček? V tom případě si již zbytečně nedělejte vrásky! Můžete mít totiž skvostně nazdobený stromeček i bez toho, aniž byste utratili mnoho peněz. Co k tomu potřebujete? Fantazii, chuť, čas, zručnost a šikovné děti. Pokud tohle všechno máte k dispozici, pak si můžete být jisti, že budete mít letos vánoční stromeček jako ze žurnálu!


Věřte tomu nebo ne, stromeček se dá opravdu nádherně vyzdobit a nebude Vás to stát skoro nic. Pokud máte doma menší potomky, kteří se nudí, máme pro Vás tip, jak je zabavit. Můžou Vám pomoci s výrobou vánočních ozdob. Předtím si však pořiďte následující výrobní materiál: barevné papíry, lepidla a nůžky. Poté dětem ukažte, jak se vystřihuje stromeček a slepují kolečka a pokud máte ratolesti s velkou fantazií (kterou většina malých špuntů má), můžete si být jisti, že budete mít co nevidět vyrobený krásný a barevný vánoční řetěz, který na stromečku určitě skvěle vynikne.

Jakmile budete mít hotový vánoční řetěz, nezbývá, než s Vašimi caparty vytvořit další vkusné dekorace. Velmi jednoduchá je například výroba vloček, sněhuláka a nebo hvězdiček. Samozřejmě, že jednotlivé motivy, které vyrobíte, nemusí být zcela symetrické. V případě papírových ozdob se totiž fantazii meze nekladou. K výrobě papírových vloček Vám opět vystačí nůžky na papír a několik listů papíru velikosti A4. Papír poskládáte na půl, a poté tak učiníte ještě jednou. Následně stačí vzniklý čtverec z vnějších stran nůžkami zakulatit. Právě na vnějších stranách pak můžete různě vystřihávat trojúhelníčky a čtverečky. Ve finále tyto drobné zoubky po rozevření čtverce utvoří krásnou vločku.

Nedílnou součástí vánoční výzdoby je adventní věnec. I ten můžete vyrobit za pomoci svých dětí. Stačí si pouze zakoupit plastelínu a několik (vonných) svíček. Samotná výroba věnečku probíhá následujícím způsobem: na bílý porcelánový talíř uplácáte z plastelíny placku. Doprostřed pak postavte svíčku, přičemž okolo ní doporučujeme umístit několik drobných větviček z jedle a nebo ze smrčku. Vyrobený věnec můžete v konečné fázi ještě ozdobit skořápkami od vlašských ořechů, lískovými oříšky a nebo buráky. Třešničkou na dortu by pak bylo umístění malého zvonečku doprostřed nově vyrobeného adventního věnce.

Pokud máte doma již větší děti, které nebaví stříhat ozdoby z tvrdého papíru, mohou se pokusit vytvořit originální dekorace z keramiky a nebo také z perníku. I ty vypadají na stromečku velmi atraktivně. Zajímavostí je, že v mnoha zemích Evropy jsou populární ozdobou i skořápky z vlašských ořechů, které jsou k sobě přilepeny lepidlem a následně jsou na stromeček zavěšeny na červené stužce. Vyzkoušejte tuto originální dekoraci i Vy!


Jak vidíte, originální ozdoby se dají vyrobit v teple domova za pár korun. Kromě toho budete mít skvělou příležitost strávit nezapomenutelné chvilky se svými dětmi a díky podobně kreativní práci se také aktivně podílíte na rozvoji jejich tvořivosti. Spojíte tak příjemné s užitečným. Proto si již více nelámejte hlavu s nákupem drahých ozdob, které se stejně co nevidět zničí. Máte přece doma šikovné děti, které rády popustí uzdu své fantazie. Tak proč toho nevyužít a nevyzdobit dům i vánoční stromeček jejich krásnými výtvory?

 

1 Komentář

  1. Ahoj, já jsem si na Vánoční stromeček uháčkovala spoustu krásných ozdob. Je to sice pracné, ale výsledek stojí za to. Navíc tím obdarovávám i mé známé, kterým se to také líbí.

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist