Vsadit na dřevěné nebo plastové okno?

STAVBA, Stavební materiály Autor:

Mnoho lidí si dnes myslí, že plastové okno automaticky znamená okno bílé. To však není pravda. Plastová okna se vyrábí v mnoha různých variantách a odstínech – díky čemuž padnou skoro do všech typů domů. Avšak někdy se může stát, že i když máte na výběr z mnoha druhů plastových oken, tak byste raději zůstali u oken tradičních – tedy dřevěných. Proč ne, i taková dnes koupíte!

Dřevěná okna se od plastových liší především v použitém materiálu. Plastová okna se vyrábí z plastu, naopak dřevěná eurookna se vyrábí z dřevěných, lepených profilů, které mají více vrstev.

Stejně jako dnes již poměrně běžná plastová okna, mají i dřevěná okna (nebo chcete-li eurookna) vysoký tepelný odpor, snižují hlučnost venkovního prostředí a jako bonus dokážou navodit příjemnou – venkovskou – atmosféru. Takovou, kterou dokáže navodit jen kus dobrého dřeva.

Díky kvalitním materiálům mohou dřevěná okna vydržet až 100 let, i když mají své limity – je vhodné je nedávat do míst s vyšší koncentrací vlhkosti (například do koupelen). Do těchto míst je lepší dát klasická plastová okna, která dokážou vlhkosti mnohem lépe odolávat.

K oknu také neodmyslitelně patří parapety. Při instalaci oken, je dnes výměna parapetu již běžnou součástí, a netřeba říkat, že pěkný parapet dokáže oživit a podtrhnout krásu nových oken. Stejně jako u oken, si i u parapetů můžete vybrat mezi dřevem a plastem – to například nabízí firma OknoPlastik.cz.

Pokud se tedy chystáte na výměnu oken, dobře si rozmyslete, zda si vyberete okno plastové nebo dřevěné. Kvalitní dřevěné eurookno dokáže navodit opravdu nezaměnitelnou vesnickou atmosféru. A to může být pro některé z Vás neocenitelné – zejména tehdy, když jsme jako malí vyrůstali na vesnici a dnes bydlíte ve městě. Pokud však chcete vyměnit okna v koupelně, tak raději vsaďte na plast!


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist