Starý školní autobus, nový domov: Jak se žije mladému páru v poněkud netradičním příbytku?

NÁVŠTĚVY, SPECIÁLY Autor:
Nový domov ve starém školním autobuse | Foto: catchingeddies.com

Bez váhání se přestěhovat do starého školního autobusu? To by napadlo jen málokoho z nás. Mladým manželům z Washingtonu se však taková alternativa bydlení zdála naprosto perfektní. Nepoužívaný autobus proto podrobili rekonstrukci a vytvořili si z něj nový útulný domov, na nějž nepřestávají být pyšní.

Starý autobus, nový začátek

Před pár lety mladí manželé Katherine a Steve bydleli i pracovali v populární rekreační oblasti jako turističtí průvodci, lektoři vodního lyžování i raftingu pro mládež. Jejich tehdejší náklady na bydlení byly ovšem tak vysoké, že se oba shodli na jediném – bylo zapotřebí změnit bydlení. Postavit si svůj vlastní dům byl už tehdy jejich vytoužený, nicméně kvůli nedostatku financí bohužel nereálný, sen. V té době čirou náhodou objevili starý školní autobus, který byl na prodej za pouhých sedm tisíc dolarů. Neváhali proto ani chvilku a skočili po skvělé příležitosti. Následně poprosili své přátelé žijící ve Washingtonu, zda by mohli svůj nový příbytek umístit na jejich pozemek. Ti souhlasili a tak začal celý příběh…

Plnohodnotné bydlení pro celou rodinu

Mladý pár nejprve v autobuse žil po dobu dvou let, tedy jen do doby, než Katherine přijala nové pracovní místo. Následně se manželé přestěhovali do malého domečku, ovšem autobus si ve svém vlastnictví nadále ponechali. Neuběhli ani dva roky a Katherine i Steve se vrátili zpět do svého dřívějšího domova, tentokrát však s kočkou a s plány založit si rodinu. Co nevidět se domácnost rozrostla o další přírůstek – jejich dcerku a později také pejska. Ačkoli si mnozí mohou myslet, že takové soužití je něco jako výzva, Katherine si to rozhodně nemyslí: „Každodenní soužití v autobuse se příliš neliší od života kdekoli jinde,“ říká a nezvyklý příbytek si velice pochvaluje.

Bydlení jako každé jiné

V průběhu let si svůj domov upravili tak, že byste při vstupu do něj neřekli, že se nacházíte ve starém školním autobuse. Doposud své obydlí vybavili vším potřebným, tedy kompostovacím záchodem, krbovými kamny, ledničkou, ohřívačem vody, sprchovým koutem, vestavěným stolem a dalšími nezbytnostmi, což z něj vytváří zcela plnohodnotnou alternativu komfortního bydlení, kterému snad nelze nic vytknout.

Jak by se bydlení ve starém školním autobuse líbilo vám?

 

Zdroj: catchingeddies.com  |  Foto: catchingeddies.com


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist