Zkrášlete si domov originálním stínidlem od Naomi Paul

Dekorace a doplňky, INTERIÉR Autor:
Stínidla - Naomi Paul | Foto: naomipaul.co.uk

Každý návrhář se snaží zapůsobit něčím jedinečným – netradičním materiálem, vychytaným designem, poutavým provedením. Pokaždé však jde o to vytvořit něco originálního, co jen horkotěžko splyne s davem. To se podařilo kupříkladu britské návrhářce Naomi Paul, která se pyšní zajímavě řešenými a ručně vyráběnými stínidly, jež znamenitě okoření každý interiér.

O tom, že se Naomi Paul pro návrhářství zkrátka narodila, bylo rozhodnuto už před pár lety, kdy nejdříve studovala grafický design a posléze textilní návrhářství. Již v té době jí nechyběla potřebná zručnost, talent a především chuť vytvářet něco neobyčejného. Všech těchto atributů následně ve své profesi dokonale využila a zrodila se díla, která si podmanila řadu velmi vlivných klientů: Pullman Hotels, Vodafone, Firmdale Hotels, Benjamin West, Conran Contracts a mnoho dalších. Kromě toho získala několik ocenění (jmenujme třeba „Mladý designér roku 2012“ podle časopisu House & Garden).

Ve své tvorbě se Naomi zaměřuje pouze na ruční výrobu, ve které se promítá jak její osobité nadání, zajímavé techniky, tak i inovativní tendence. Pro svá díla však používá něco, co by jen málokdo očekával – zbytky nevyužitého materiálu z módních domů, které jsou určeny k likvidaci.

Jak už jsme dříve nastínili, zhotovená stínidla jsou dílem ruční výroby, konkrétně Naomi Paul využívá tradiční techniku háčkování. Díky ní vytváří elegantní a vysoce estetická stínidla na závěsné lustry a lampy. Při své tvorbě pokaždé vsází na nadčasovost, výrazné barvy, precizní zpracování, nevšední vzhled i efektní minimalismus.

Zdroj: naomipaul.co.uk


Tagy: , , , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist