Vánoční nápoje – díl 1.

RECEPTY, Vánoční recepty Autor:

Včera jsme úspěšně završili náš první předvánoční speciál, který se týkal pečení vánočního cukroví. Na něj dnes navážeme a v dalších pěti dílech si povíme exkluzivní recepty na vynikající vánoční nápoje, které byste měli rozhodně ochutnat.

Garantujeme Vám, že není nic lepšího, než právě napečené cukroví zapít některým z námi doporučených nápojů, které si můžete v klidu domova pohodlně připravit. Zde jsou tedy recepty!

Pravý vánoční čaj

Ingredience:
1/2 l vody
5 hřebíčků
Kousek celé skořice
Několik zrnek kardamonu
3 lžíce medu
5 až 6 lžiček černého čaje
1 litr vody

Postup
1/2 litru vody s kořením vaříme asi 20 minut pozvolným varem. Pak ji odstavíme a přidáme med. Do konvice nasypeme černý čaj, zalijeme jej vroucí vodou a necháme 5 minut vyluhovat. Šálky naplníme do poloviny kořeněným nálevem a dolijeme horkým čajem. Pak už můžete připravený nápoj v klidu ochutnat.


K předvánočnímu času patří jistě i vůně grogu. Proto ani na ten nesmíme v našich tipech zapomenout.

Griotkový grog

Ingredience:
5 cl vody
2 kostky cukru
1 kolečko citronu bez kůry
3 cl griotky
2 cl rumu

Postup
Vodu s rumem převaříme, přidáme citron, griotku, rum a všechno společně prohřejeme. Horký grog následně naléváme do sklenic.


Pokud máte, milí čtenáři, rádi oříšky v jakékoliv podobě, pak si určitě pochutnáte na našem dalším nápoji, který se připravuje právě z této chutné suroviny.

Oříškový koktejl

Ingredience:
150 g lískových oříšků
5 čerstvých žloutků
100 g moučkového cukru
1 dl brandy
1 dl kávového likéru
2 dl smetany
1 l mléka

Postup
Lehce upražené, oloupané lískové oříšky jemně umeleme a zamícháme do žloutků vyšlehaných s cukrem. Pak přidáme brandy, kávový likér, smetanu a vše dobře promícháme. Nakonec přidáme dobře vychlazené mléko a vše mixujeme asi dvě minuty s ledem.

Přejeme Vám dobré pochutnání na jednoduchých, avšak velmi chutných vánočních nápojích!


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist