Jaké cukroví pečete na svátky? Díl 5.

RECEPTY, Vánoční recepty Autor:

Máme tady poslední díl našeho předvánočního speciálu, který se týkal pečení vánočního cukroví.
Ani tentokrát nebudou scházet exkluzivní recepty na vynikající delikatesy, které snad nejlépe chutnají právě v období, kdy si naplno užíváme svátků klidu a míru.

Avšak nemusíte zoufat, tímto příspěvkem naše speciály nekončí.


Již brzy se můžete těšit na další seriál, v němž si prozradíme další užitečné tipy a triky! Nyní ale pryč se sentimentem a pojďme si naposled užít naše předvánoční pečení. Milé hospodyňky a kuchařky, začínáme!

Ani v posledním dílu našeho seriálu neporušíme tradici a nejdříve si sdělíme recept na pečené vánoční cukroví. K Vánocům neodmyslitelně patří některé pochutiny a delikatesy. Mezi ně se jednoznačně řadí i tradiční biskupský chlebíček. Zde Vám na něj přinášíme recept.

Biskupský chlebíček

Ingredience:

Na těsto potřebujeme: 4 vejce, 80 g krystalového cukru, 80 g polohrubé mouky, 150 g směsi sušeného ovoce a ořechů (sekané mandle, sekané oříšky, hrozinky, sušené hrušky, datle, fíky či kandované ovoce), máslo a polohrubou mouku na vymazání a vysypání formy
Na ozdobu potřebujeme: Oříškovou polevu z polotovaru nebo čokoládovou polevu

Postup
Z bílků ušleháme tuhý sníh a do něj přimícháme asi polovinu cukru. Postupně zašleháváme žloutky, vždy asi se třetinou mouky a třetinou zbylého cukru. Do takto připraveného těsta přidáme směs nadrobno nasekaného ovoce a oříšků a všechno následně lehce promícháme. Těsto vlijeme do úzké vyšší formy, kterou předtím vymažeme máslem a vysypeme polohrubou moukou. Upečený prochladlý chlebíček nakonec polijeme čokoládovou nebo oříškovou polevou.


Toužíte po jednoduchém, avšak velmi rychlém receptu na chutné nepečené vánoční cukroví? Pak budou naše banánové jednohubky přímo to pravé pro Vás! Máte je totiž připraveny za pět minut.

Banánové jednohubky

Ingredience:
Banán
Piškoty
Párátka
Čokoláda na vaření

Postup
Mezi dva piškoty vložíme kolečko banánu, propíchneme je párátkem a v tomto stavu namáčíme v rozehřáté čokoládě. Poté jednohubky necháme na alobalu zaschnout a jakmile se tak stane, můžete si na této dobrotě začít pochutnávat.


Závěr našeho speciálu budeme opět, jak jinak, věnovat dietním lahůdkám! Tentokrát si spolu připravíme vynikající ořechové kuličky v kokosu.

Ořechové kuličky v kokosu

Ingredience:
100 g lískových ořechů,
100 g mandlí,
100 g rozinek,
1 lžíce rybízové marmelády,
2 lžíce kakaa,
2 lžíce rumové tresti,
200 g kokosu

Postup
Mandle a oříšky pomeleme, pak přidáme rozinky, rumovou tresť, marmeládu a kakao. Vše promícháme a poté přidáme polovinu kokosu. Z hmoty vytvarujeme kuličky, které obalíme ve zbylém kokosu a tímto je tato dietní dobrota připravena!


V našich pěti dílech, v kterých jsme se věnovali pečení, jsme se snažili Vám přinést tradiční i originální recepty na vánoční cukroví. Doufáme, že pro Vás byl tento seriál inspirativní a že jste využili našich rad, tipů a triků. Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu!

Brzy na viděnou u dalšího speciálu, který se bude týkat (ne)tradičních nápojů!


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist