Manželé se rozhodli zrekonstruovat přes sto let starý dům. Jak se celková proměna povedla?

NÁVŠTĚVY, SPECIÁLY Autor:
Manželé se rozhodli zrekonstruovat přes sto let starý dům | Foto: countryliving.com

Na bývalé kuřecí farmě nedaleko Jeffersonvillu se donedávna nacházela značně zchátralá a bezmála třicet let opuštěná rezidence, která si právě odbývala sto šest let své existence. Málokdo by tehdy věřil, že ji čeká ještě perspektivní budoucnost. Tedy až do chvíle, než se majiteli stali manželé Lisa a Mark Hellmanovi…

Rekonstruovat značně poškozený a ještě k tomu obrovský dům v tak širokém rozsahu chce pořádnou dávku odvahy. U manželů Hellmanových, kteří v tu dobu byli čerstvými rodiči malé Avery, to však platilo dvojnásob. Ovšem ani hrozivý stav celé budovy je od původního záměru nijak neodradil. Výsledek? Úžasně zrekonstruovaný dům, na který je radost pohledět. Pojďte ho společně s námi prozkoumat.

Renovace exteriéru

O tom, že na staré rezidenci bylo práce více než dost, svědčí fotografie, ve kterých můžete porovnat vzhled nového a starého exteriéru. Rozdíl mezi oběma podobami je více než markantní. Prvním krokem bylo odstranění žlutých azbestových šindelů, pod kterými Lisa a Mark objevili dobře zachovalé šindele, které vzápětí namalovali barvou od Benjamin Moore v odstínu Flat White. Pár také následně čekala kompletní výměna střechy i všech oken, kterých v celém domě dohromady naleznete padesát sedm. Následovalo zboření a opětovně postavení zcela nové verandy, která je nyní chloubou celé rezidence. Po dobu čtrnácti měsíců museli manželé Hellmanovi pobývat v okolních hotelech a zároveň dohlížet na stavbu a přestavbu. „Vytáhli jsme ven celý vnitřek domu,“ říká Mark. „Množství omítky a trosek bylo neuvěřitelné.“

Nová kuchyně vyrobená na míru.  |  Foto:  countryliving.com

Renovace interiéru

Od samých základů se pochopitelně musel změnit i interiér, který byl více méně v žalostném stavu. Prvně bylo nutné dát do pořádku podlahy, zdi, ale i stropy. Řadu věcí bylo nutné zbourat a následně opětovně postavit. Pro celý interiér zvolili manželé Hellmanovi moderní styl, který však rafinovaně propojili se starožitnými prvky, jež zdobí prostory celého domu. Radikální změnu bylo nutné učinit ve všech částech domu, vy se v naší galerii můžete podívat především na to, jak dopadla proměna kuchyně, obývacího pokoje, pokoje pro hosty, koupelny, předsíně i schodiště. Do většiny místností si pak manželé nechali zhotovit nábytek nebo doplňky vyrobené přímo na míru (například kuchyňskou linku, některé osvětlení,…)

Koupelna po rekonstrukci.  |  Foto:  countryliving.com

 
Celý dům se nyní může pyšnit pečlivě promyšleným a především velmi útulným interiérem, kterému rozhodně nechybí patřičný vkus. Ostatně přesvědčte se v naší fotogalerii, která mapuje nejzásadnější kroky celé renovace.

Co na celou proměnu říkáte vy?

Zdroj: countryliving.com  |  Foto: countryliving.com


Tagy: , , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist