Jak se staví sen: Rozvod a nový život u Mělníka

JAK SE STAVÍ SEN, Řada 14, SPECIÁLY Autor:
Jak se staví sen: Rozvod a nový život u Mělníka | Foto: FTV Prima

Paní Vlaďka měla všechno. Krásnou rodinu, manžela, prosperující rodinnou firmu a dům. V podstatě ze dne na den o všechno přišla. Manžel, kterého obdivovala a milovala, se zakoukal do jejich sekretářky a Vlaďka musela spolu se syny odejít do bytu. Když už si myslela, že zůstane sama, usmálo se na ni štěstí a potkala současného přítele. Narodila se jim dcera a žijí spolu dodnes. Pořídila starý dům na okraji Mělníka a postupně začala rekonstruovat, respektive upravovat tak, aby se zde dalo žít. Přestavba by pro Vlaďku mohla znamenat nejenom splnění snu v podobě krásného obýváku a kuchyně, ale i „nakopnutí“ a impuls k tomu, aby zapracovala i sama na sobě a hlavně na vztahu s přítelem a dcerou. Aby začali fungovat víc jako normální rodina.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen“ uvidíte v sobotu 21. března v 17.35 na Primě.

 

Vlaďčin přítel pracuje jako dispečer a doma se moc neohřeje. Přijíždí v noci a brzy ráno  odjíždí. Spolu jsou jen v neděli. Je otázkou, zda do práce neutíká od Vlaďky nebo jestli za neustálými přesčasy nestojí milenky. Dcera je na tatínka hodně fixovaná a velmi až nezdravě na něj žárlí a hlídá ho před ostatními ženami. Podvědomě se bojí, aby maminku neopustil, a všechny ženy od něho odhání. Vlaďka o svém vztahu mluví jako o harmonickém, ale nenápadné signály napovídají, že všechno v pořádku rozhodně není. V době seznámení měla Vlaďka o třicet kilo méně, ale přítel si ji prý vykrmil (má sto kilo). On sám je velmi atraktivní muž. Vlaďka jako inteligentní žena si musí být vědoma toho, že pokud sama se sebou nezačne něco dělat, je jen otázkou času, kdy jí přítele zase přebere nějaká „sekretářka“.

Původní stav. |  Foto: FTV Prima

 

Přítel je neustále v práci a rekonstrukce domu se zastavila na mrtvém bodě. Vlaďka se rozhodla konat a obrátila se s prosbou o pomoc na naše designéry. Vlaďka by nejvíc stála o novou kuchyň a obývák. Se současným prostorem si Vlaďka neví rady. V domě chybějí dveře, a tak nemají rodiče ani dospívající dcera soukromí. Dcera je navíc zvědavá a u všeho musí být. V domě nechali udělat dřevěný strop a nevědí, jaký nábytek by se k němu hodil. Vlaďka miluje přírodní materiály a čisté linie. Zajímá se také o feng shui – v obýváku mají malý koutek hojnosti, který kazí kresba strašidelné indiánky, jejíž autorkou je dcera Nikola. Vlaďka není věřící, ale věří v sílu vesmíru. Poslala dokonce do vesmíru vzkaz, týkající se rekonstrukce domu. Chtěla by se jednou vrátit domů a najít všechno hotové.

Po rekonstrukci. |  Foto: FTV Prima

A jak se na proměnu dívají designéři Lukáš Lipert a Martina Pištěláková?

Lukáš: „Když jsem prostor viděl, tak jsem byl přesvědčen o tom, že mu pomůže jakékoliv řešení, prostor byl totiž dost zanedbaný. Zásadním problémem byla nedodělaná kuchyň, chybějící důstojné místo pro stolování, dále dveře do navazujících obytných místností a také podlaha bez nášlapné vrstvy. Proto největší výzvou byl jídelní stůl s kuchyní – prostor pro tyto funkce nebyl dost velký, aby umožnil více variant řešení, ještě k tomu je průchozí do ložnice. Změně nejvíce prospěla kuchyně s graficky dominantním obkladem, vestavěný nábytek na míru, který zaplnil nevyužité kouty obývacího pokoje a dostatečné osvětlení. Proměnu bych označil za styl příměstská romance, i když pojmenovat řešení stylem je podle mne příliš nadsazené, návrh vycházel z osobní zkušenosti a poznání rodiny, kde je dominantním prvkem ženská ruka v domácnosti. V interiéru jsme počítali s dřeveným stropem, který celý prostor příjemně spojil a “zahřál”. Z obývacího pokoje jsme odstranili šatní skříně, posilovací stroj, tento nábytek je možné v rodinném domě umístit jinam. Proměna měla obývacímu pokoji vrátit charakter místa pro rodinu, místa pro odpočinek.“

Designeři: Martina Pištěláková a Lukáš Lipert

Designeři: Martina Pištěláková a Lukáš Lipert | Foto: FTV Prima

Martina: „Při první návštěvě nám bylo oběma jasné, že budeme pracovat s dřevěným stropem a celý prostor budeme chtít prosvětlit. Dispozici kuchyně jsme pak nechali podobnou původní, protože ta se nakonec ukázala jako nejlepší. Zásadním problémem původního stavu byl jednoduše řečeno stavební stav. Prostor nebyl vůbec vymalovaný, omítky byly v hrubém stavu, chyběla podlaha, museli jsme v rámci nové podlahy také zakrývat trubky od topení. Největší výzvou tedy byla úprava stěn a nová elektroinstalace v kombinaci s novou podlahou a dveřmi v tak krátkém čase. Celý prostor jsme sjednotili a spojili do jednoho. Předtím interiér vypadal kusově, různorodě prostě nesladěně. Rádi jsme také ponechali jejich krásné lampy a dali jsme jim jen nová stínidla . Lampy tak chytly úplně jiný šmrnc. Jsme rádi, že jsme kromě nové hifi věže a těchto lamp nechali všechny tři znovu vyfotit, aby měli konečně svoji společnou fotku, která krásně dekoruje nový obývací pokoj. Styl naší proměny by se dal nazvat moderní venkov. Pracovali jsme s jednoduchými tvary a materiály, ale s citem je používali. V případě venkovských interiérů by se mělo pracovat s opravdovými materiály jako dřevo, dlažba, látka, kůže…“

 

Těšte se na další proměnu – pomůže i vám?


V příštím díle uvidíte

V dalším dílu se poznají ženy, které našly odvahu se rozvést, i ty, co ji nemají. Vydáme se do Říčan za vegetariánkou, abstinentkou, nekuřačkou, matkou dvou dcer, majitelkou dvou psů a sportovkyní. Čerstvě rozvedená Alena má po 20 letech nespokojeného manželství svůj první byt. Její byt sice připomíná kůlničku na dříví, ale ona se štěstím málem rozplakala, když ho viděla poprvé.

 

Zdroj: FTV Prima  |  Foto: FTV Prima


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist