Vybíráme koberce

INTERIÉR, Nábytek a vybavení Autor:
Moderní interiér | Foto: fotolia.com

Někomu z vás se může zdát, že kobercům už je tzv. odzvoněno, neboť modernímu interiéru jednoznačně vévodí dřevěné nebo plovoucí podlahy a dlažby. Přesto však koberce nezatracujte. Pořád ještě existují interiéry, kde to bez nich nejde, a alespoň malý kobereček u sedací soupravy nebo postele místnost bezpochyby zateplí a zútulní.

Není to malá investice

Koupit koberec je relativně nákladné, a proto bývá lákavé hrát na jistotu a pořídit si koberec, který nebude stárnout a nebude ho třeba měnit. Nicméně musíte mít na paměti, že koberec pomáhá sjednotit plochu a do místnosti vnáší život. Může totiž vytvářet optické klamy, naznačit či odrážet styl nebo se stát zajímavostí a dekorem na rovné podlahové ploše.

Koberec musí být zvolen tak, aby zapadal do celkového návrhu interiéru. Jeho hlavní úlohou je, aby ladil se stěnami, nábytkem a doplňky.

Vyváženost barev v místnosti

Pro vyváženost barev rozdělte místnost na tři části: 60 % pokryjte základní barvou, 30 % další barvou a 10 % třetí, výraznou barvou (např. doplňky). Čtvrtá neutrální barva tvoří užitečný spojovací článek. Při výběru koberce si pamatujte, že jeho barva zvýrazní barvu stěn a stropu.

Koberec na schodišti

Pokládáme-li koberec na schodiště, které je navíc ještě úzké, musíme opatrně hospodařit s pruhy a geometrickými vzory. Zvláště se mějte na pozoru, pokud jsou navíc na stěnách vzorované tapety. O to víc pozorněji vybírejte koberec, chcete-li za každou cenu vzorovaný. Lehko můžete přestřelit a koberec nebude se stěnami ladit a celkový dojem bude katastrofální. Vhodnější jsou proto jednoduché barvy na stěnách v kombinaci s výrazným vzorkem na koberci.


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist