Pokoj pro teenagery

Dětské pokoje, INTERIÉR Autor:
Dětský pokoj | Foto: fotolia.com

Ať už chceme či nikoliv, děti rostou jako z vody, takže než se nadějeme, z našeho nedávno narozeného potomka je dospívající teenager, který má své potřeby a požadavky.

Ty se týkají nejen stylu oblékání, ale také místnosti, kde pravděpodobně tráví nejvíc času – jeho pokoje. Jak by tedy měl pokoj pro dospívající dítko vypadat?

Kdo je to vlastně teenager?

Jedná se o anglické označení pro adolescenta (osoby od 13 – 19 let). Ačkoliv se během tohoto období mnohokrát změní vkus pomalu dospívajících dětí, nemělo by se zapomínat na následující fakta: při přípravě pokoje pro teenegera je potřeba počítat s tím, že adolescenti mění vkus i co se týče barev. Zatímco v dětství preferovali růžovou, modrou či žlutou, je velká pravděpodobnost, že s přibývajícím věkem dají přednost spíše neutrálnějším barvám.

V tomto období je proto rozumné, když rodiče nechají svému teenagerovi trochu prostoru – tzn., že by děti by měly dostat šanci říci, které barvy se jim líbí či jakému nábytku a dekoracím dávají přednost. Rodiče i děti se tak vyhnou mnoha nepříjemnostem.

Jak má tedy vypadat dobře zařízený pokoj pro teenagera?

Musí být především vybaven následujícími věcmi: dostatečně prostorným psacím stolem, na nějž se vejde nejen notebook či PC s příslušenstvím, ale také lampička, rámečky s fotkami přátel či blízkých osob a samozřejmě vše, co potřebuje mít adolescent na dosah ruky.

Dále tady nesmí scházet police (ta by se, pokud možno, měla nacházet v blízkosti psacího stolu) a nebo knihovna.

Pokoj pro dospívajícího bez šatní skříně? To přeci nejde! Každý správný pokoj musí být vybaven i tímto kusem nábytku, vyhnete se tak nepořádku po celé místnosti a zároveň veškeré oblečení i doplňky budou mít své pevné místo.

V dokonale vybaveném útočišti pro dospívajícího potomka samozřejmě nesmí scházet ani kvalitní postel. Ta by měla být trochu širší (nejlépe 120 cm), neboť na ní děti nejen spí, ale také se na ní povalují během učení a nebo ji dokonce využívají coby sedačku pro hosty. Proto rozhodně neprohloupíte, pokud na postel zakoupíte i originální ohoz.

Zóny

Je dobré pokoj pro teenagera rozdělit na takzvané „zóny“.
Ty jsou tři: pracovní, spací a relaxační.
Pokud se Vám podaří místnost takto „funkčně“ rozdělit, bude to jenom dobře.

Aby byl nový pokoj pro Vašeho potomka pokojem snů, nezbývá, než mu nechat „volnou ruku“ při výběru doplňků, barev a dekorací. Pokud tak učiníte, garantujeme Vám, že Váš teenager prožije ve svém pokojíčku vskutku nezapomenutelné dospívání. A to za to stojí, co říkáte?

 


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist