Koupelna musí být in

INTERIÉR, Koupelny Autor:
Luxusní koupelny jsou stále oblíbenější | Foto: fotolia.com

Nadstandardní vybavení koupelen se během posledních několika let stalo v českých domácnostech samozřejmostí. Přinášíme vám inspiraci v podobě několika námětů a tipů, které určitě využijete při budoucí rekonstrukci své koupelny.

Jaká je tedy moderní koupelna?

Interiér koupelny by měl být vybaven nejmodernějšími technologiemi a materiály a barvy se inspirují v přírodě. Moderní koupelny se tak stávají domácími luxusními lázněmi s designovými funkčními prvky, ve kterých naleznete harmonii barev, světla, vůní a zvuků. Luxusním dojem působí přírodní struktury, jako jsou např. dřevo či kámen v podobě černého nebo bílého mramoru. Strukturou dřeva jsou inspirovány i designy aktuálních keramických dlaždic a populární jsou i dlaždice z recyklovaného skla. Letos se ve velkém uplatňují mozaikové vzory imitující povrch stříbra, perleti či zlata. Vracejí se ozdobné lišty a „in“ jsou také úchytky v barvě leštěného nebo broušeného bronzu.

Koupelna

Dětskou pozornost přitahují veselé barvy  |  Foto: fotolia.com

Pokud zařizujete koupelnu určenou spíše dětem, jsou populární veselé barvy, které přitahují dětskou pozornost. Vévodí jim jasné barvy, např. mandarinka, limetka nebo aqua. Pro starší děti upřednostněte měkké, neutrální barvy světlých tónů, jako jsou světle zelené, barva písku, smetanová, barva slonové kosti, hnědá či bílá.

Doplňky jsou na prvním místě

Moderní koupelny se stávají čím dál tím víc komfortnějšími, stále častěji si do nich instalujeme nejnovější technické doplňky, jako jsou hydromasážní vany, whirpool, masážní sprchové systémy a sprchy rainshower, ale také elektronické ovladače regulující teplotu, tlak vody nebo intenzitu osvětlení. Někdo si rád zpříjemní koupel i sledováním zabudované televize nebo poslechem rádia.

Koupelna s hydromasážní vanou

V moderní koupelně nesmí chybět například masážní vana  |  Foto: fotolia.com

Vhodně a vkusně zvolené doplňky z koupelny učiní moderní místnost a navíc ji značně zútulní. Myslete nejen na jejich účelnost, ale i své vlastní pohodlí. Proto by v koupelně neměly chybět různé poličky, poutka a ručníky, tyčové či kruhové držáky na osušky, držáky na zubní kartáčky, dávkovače mýdla nebo bezpečnostní madla. Tyto doplňky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů a v rozličných designech a přispívají k dotvoření celkového vzhledu koupelny. V neposlední řadě vám útulnou koupelnu zajistí barevně sladěné koberečky, ručníky, osušky a závěsy. Pak už nezbývá, než si užívat příjemného pocitu zabydlenosti a harmonie.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist