Jídelna

INTERIÉR, Jídelny Autor:
Jídelna | Foto: fotolia.com

Jídelna byla v minulosti nedílnou součástí každé domácnosti, dnes však tento trend pomalu ale jistě upadá a řada lidí se stravuje i v jiných místnostech svého obydlí. Ctíte-li však tradice a součástí Vašeho interiéru je také tento prostor, který většina lidí využívá ke konzumaci nejrůznějších delikates či k diskuzím nad sklenkou dobrého vína, pak jste se ocitli na správné stránce! Dočtete se o nejnovějších trendech, tipech a tricích, jak svou jídelnu doslova vyšperkovat.

Jídelna by měla být srdcem každého bytu či domu. Společné stolování je totiž velmi důležité a je považováno za jeden z nejvýznamnějších rodinných rituálů. Je tomu tak zejména proto, že se mohou všichni členové domácnosti sejít, zastavit se po náročném dni a sdělit si během vychutnávání pokrmů zážitky a nebo se podělit o dojmy a emoce. Zatímco dříve bylo jakousi nepsanou samozřejmostí, že jídelna představovala samostatně vyčleněný prostor, dnes se architekti zaměřují spíše na praktičnost a trendy pojetí interiérů. Velmi často tedy spojují jídelnu spolu s další místnostmi a vzniká tak otevřený, moderní a velmi vzdušný prostor. Kromě toho se dá v takovém interiéru mnohem lépe pracovat s dekoracemi a nejrůznějšími doplňky, což si ukážeme v dalších článcích.

Středomořský trend

Nebojíte-li se experimentovat a izolace jednotlivých místností je Vám tak trochu proti srsti, jistě jste již slyšeli o trendu, který k nám doputoval ze Středomoří a který může dát Vašemu domovu zcela nový šmrnc. O čem je tedy řeč? Přece o spojení jídelny s kuchyní, případně také s obývacím pokojem. Pokud dáte tomuto nápadu zelenou, vězte, že ušetříte spoustu času. Odpadne Vám totiž povinnost neustále otevírat dveře a zdlouhavě přenášet uvařené pochoutky z jedné místnosti do druhé. Propojení jednotlivých místností ocení zejména obyvatelé paneláků, kde obvykle není místa nazbyt. Další výhodou tohoto netradičního, avšak originálního propojení místností, je rychlá komunikace s ostatními členy rodiny či neustálý přehled o dění ve Vašem bytě či domě, což, uznejme, vůbec nemusí být na škodu. Faktem ovšem je, že propojení vícero místnosti s sebou může přinést nejrůznější nevýhody, jako např. zápach v dalších místnostech, není-li kuchyně dobře odvětrána, případně ztráta soukromí, která může být zejména introvertům nepříjemná.

Je zřejmé, že je zapotřebí při výběru domu či bytu a následně při jeho zařizování zohlednit přání a potřeby dalších členů rodiny. Právě v tomto případě totiž víc, než kdekoliv jinde, platí pořekadlo „sto lidí, sto chutí“, které by mělo být při vybavování interiéru beze zbytku akceptováno, jídelny nevyjímaje. V dalších článcích Vám proto přineseme cenné rady „jak na to“ a věříme, že uspokojíme i ty nejnáročnější z Vás. Přejeme pěkné počtení a mnoho inspirace při budování Vaší jídelny!


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist