Infratopení

INTERIÉR, Topení a vytápění Autor:

Zima pomalu ale jistě klepe na dveře, a tak není divu, že mnoho z nás již horlivě přemýšlí o tom, který topný systém nám zajistí zdravé a příjemné teplo v naší domácnosti, aniž bychom museli sáhnout hlouběji do peněženky. Toužíte-li po komfortním, spolehlivém a cenově přijatelném vyhřátí domu či bytu, infra topení, infra panely či topné obrazy jsou tou ideální volbou. Následující řádky Vám je blíže představí!

Infra topení

Infra topení je synonymem pro nekonvenční způsob vytápění interiérů za pomocí infračervených paprsků s mnoha přidanými hodnotami.

Teplo je tak předáváno nejen osobám, ale i stěnám a předmětům přímo v prostoru, a to vše bez využití vzduchu. Ten je naopak ohříván teprve až od prohřátých zdí a předmětů v místnosti.

Proč vložit důvěru právě do infra topení?

Oproti konvenčnímu topení je energeticky úspornější (neohřívá vzduch), snižuje prašnost v místnosti (absence cirkulace vzduchu a tím i roznášení prachu v místnosti) a nedochází k vysoušení vzduchu. Kromě toho lze mezi superlativa infra topení zařadit také vysoušení zdiva, snadnou instalaci či tichý provoz.

Jak už to tak ale bývá, i infra topení má své nevýhody – působí pouze v místnosti, kde je instalováno a ohřívaný předmět musí mít přímou viditelnost na panel. Jinak jsou totiž paprsky pohlceny či odraženy.

Infra panely a topné obrazy

Věrnými pomocníky při vytápění interiéru Vám však budou také infra panely a topné obrazy. Ty lze využít v jakémkoliv objektu – od domu přes byt až po kancelář. Jejich skvělé vlastnosti se totiž nikde neztratí! Ideální jsou ale zejména na vysušení zdí starých domů a neztratí se ani v nových, nízkoenergetických domech. Úspora energie je navíc až 40%.

Fungování infra panelů je založeno na bázi neviditelných infračervených vln, které generuje topný panel. V místnosti pak infračervené paprsky ohřívají pevné předměty a vzduch se ohřívá až zpětně od nich.

Jaké jsou ještě další výhody infra panelů?

V mnoha směrech konkuruje infra topení (neroznáší prach, zahřívání okolních ploch aj.), ale přidejme ještě moderní design sálavého panelu v podobě obrazu, který skvěle padne do interiéru, dosažení plného výkonu do 10 až 20 minut, blahodárné účinky na lidský organismus (proniká hlouběji do tkáně) či snadnou instalaci. Topné obrazy jsou navíc k dostání v mnoha provedeních a vybírat lze z rámečků i obrazových motivů.

Teď už nezbývá, než se rozhodnout, jakému vytápění dáte přednost a dopřát si podzimní pohodu v teple domova. Infra topení, infra panely a topné obrazy Vás rozhodně nezradí!

 


Tagy: , , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist