Spotřebitelské úvěry

FINANCE, Spotřebitelské úvěry Autor:
Finance | Foto: fotolia.com

Spotřebitelské úvěry, někdy nazývané také jako maloobchodní úvěry, jsou úvěry určené pro jednotlivce, kteří je využijí na nepodnikatelské účely. Často jde zejména o nákup, ať už spotřebního zboží, automobilu anebo vybavení do domácnosti.

Spotřebitelské úvěry mohou, ale taky nemusí, být zajištěny ručením. Pakliže tomu tak ale je, musí ten, který si chce spotřebitelský úvěr vzít, ručit nějakou věcí či nemovitostí, případně sehnat ke svému úvěru ručitele. Běžně jej zajišťují banky a další finanční instituce, existují však v dnešní době také úvěrové společnosti, jež se na spotřebitelské úvěry specializují. Výše úroků přitom může být různá, obvykle se ale pohybuje mezi 8,5 a 15,9% ročně. Spotřebitelské úvěry se splácí v měsíčních splátkách, a to v dohodnutém datu v měsíci. Je pravidlem, že počet splátek je volitelný a odvíjí se od toho, co nabízí úvěrová společnost, jaké jsou finanční možnosti jednotlivce a výše úvěru.

Spotřebitelské úvěry samozřejmě mají, ostatně jako takřka vše, své výhody i nevýhody. Zmiňme tedy alespoň některé z nich. Představují snadné a rychlé řešení osobních potřeb bez nutnosti dlouhého čekání na peníze, je zde dostupná výše od 1 000 Kč do 1 milionu, doba splácení může čítat od 1 roku do 10 let a lze je splácet z libovolného účtu v bance. Doporučujeme ale dát si pozor na neprůhledné podmínky, vysokou RPSN, měsíční poplatky za vedení úvěru či na poplatek za vyřízení úvěru před jeho schválením. To všechno totiž dává tušit, že byste se mohli ocitnout v problémech.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist