Tepelná čerpadla IVT získala skvělá hodnocení ve spotřebitelských testech

INTERIÉR, Topení a vytápění Autor:

Ve Švédsku, Finsku a Norsku, což jsou země, kde se prodává nejvíce tepelných čerpadel v Evropě, provádí spotřebitelské magazíny a energetické agentury podrobné testování tepelných čerpadel. Cílem testů je ukázat zájemcům o tuto technologii, která tepelná čerpadla na trhu jsou nejúspornější a technicky nejlepší v kategoriích vzduch/vzduch, vzduch/voda a země/voda.

V letech 2011 a 2012 získala tepelná čerpadla IVT, jako jediná značka na trhu, nejvyšší ocenění pro všechny tři testované systémy tepelných čerpadel. IVT tímto úspěchem ve spotřebitelských testech potvrdilo jak kvalitu a technickou vyspělost svých výrobků, tak vyrovnanou kvalitu ve všech třech nejrozšířenějších kategoriích tepelných čerpadel. 

Test země/voda, spotřebitelský magazín TM VERTAILU 2012, Finsko

 

Tepelné čerpadlo IVT Premiumline EQ 8, získalo nejvyšší počet bodů z celkem šesti hodnocených značek tepelných čerpadel od nejznámějších švédských, finských a německých výrobců.  Nejvyššího hodnocení dosáhlo jak při vytápění, tak i při ohřevu teplé vody. 

Test vzduch/voda, energetická agentura Energimyndigheten 2011/2012, Švédsko

 

Tepelné čerpadlo IVT Premiumline A 10, dosáhlo v testu nejvyššího průměrného topného faktoru, suverénně nejnižší hlučnosti a druhého nejvyššího množství produkované teplé vody. Testu se zúčastnilo deset švédských, německých a japonských dodavatelů tepelných čerpadel. 

Test vzduch/vzduch, energetická agentura Energimyndigheten 2011/2012, Švédsko

 

Tepelné čerpadlo IVT NORDIC Inverter KHR-N, dosáhlo v testu nejvyššího průměrného topného faktoru.  Ten byl počítán pro šest vzorových domů s různou spotřebou energie a v různých klimatických podmínkách. U pěti z nich IVT dosáhlo nejvyššího naměřeného topného faktoru a u jednoho z nich bylo na druhém místě. IVT v testu prokázalo i druhý nejvyšší naměřený výkon a nízkou hlučnost venkovní jednotky.

Podrobné výsledky testů tepelných čerpadel

Kromě uvedených příkladů, prokázala tepelná čerpadla IVT své vysoké kvality i v testu tepelných čerpadel země/voda, provedených v roce 2012 ve Švédsku – energetickou agenturou Energimyndigheten. IVT Premiumline EQ 10 zde dosáhlo nadprůměrné úspory a topného faktoru a prokázalo vysoce stabilní výkon i při vyšších teplotách topné vody.  V testu tepelných čerpadel vzduch/vzduch, norského spotřebitelského magazínu VG TEST 2009, se vítězem stalo díky nejvyšší dosažené úspoře tepelné čerpadlo IVT NORDIC Inverter KHR-N.

Kromě úspěchu ve spotřebitelských testech, získala tepelná čerpadla IVT také známku kvality Q, udělovanou Evropskou asociací tepelných čerpadel. V České republice působí IVT již 22 let a má zde vybudovanou nejširší prodejní a servisní síť. Díky tomu je dnes IVT nejlepší volbou pro zákazníky, kteří chtějí tepelné čerpadlo s opravdu špičkovými parametry, odborným návrhem a zajištěným servisem.

 


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist