Nářadí, které by vám nemělo doma chybět

BYDLENÍ Autor:

Každý dům by měl mít v garáži nebo v dílně nářadí na běžnou údržbu. Sešroubovat nový nábytek, přidělat nový vypínač nebo utáhnout netěsnící trubky pod umyvadlem – to vše a mnoho dalšího můžete s vhodnými nástroji zvládnout sami.

Šroubovák je základ

Začněte šroubováky. Nejpravděpodobněji budete potřebovat totiž právě šroubovák nejdříve. Vhodné je mít doma několik velikostí křížových i plochých šroubováků. Jestliže plánujete opravovat zásuvky nebo elektroniku, je určité rozumné pořídit si odizolovaný šroubovák s ergonomickou rukojetí. I když se možná zdá AKU šroubovák jako pohodlnější varianta, pokud opravdu neplánujete zašroubovat desítky šroubů měsíčně, vystačíte si lépe s klasickým ručním nářadím.

Na netěsnící trubky, různé matice nebo i na úchyt jakýchkoliv jiných předmětů jsou vhodné klešťové klíče nebo sika kleště. Zásadní rozdíl je v tom, že klešťové klíče nemají oproti sika kleštím žádné zuby. Právě díky absenci zubu nepoškodí povrch na místech, která jsou vidět – například chromované matice v koupelně. Slouží tedy jako nastavitelné stranové klíče, jež mohou nahradit. Ve vaší dílně či boxu na nářadí ušetří mnoho místa a váhy. Sika kleště mají zuby buď na jedné, nebo obou čelistech a jsou vhodné tam, kde je třeba předmět pevně uchopit.

Ani gola sada není ostuda

Pokud patříte mezi naprosté amatéry v oboru nářadí a kutilství, i přesto je vhodné doma mít aspoň základní vybavení. Je však zbytečné hledat a shánět velmi kvalitní výbavu, když si později stejně na vše zavoláte firmu. Jestli je toto váš případ, raději investuje do rozměrnější gola sady, ve které naleznete vše potřebné – od instalatérských potřeb až po kladivo a další nutné nástroje například pro zkompletování nové skřínky z IKEA nebo přimontování nové kliky od dveří. Navíc vše pohromadě v jednom kufru na nářadí.

Pravděpodobně takovou sadu strčíte do skříně a zapomenete na ni, ale až vám poteče voda z netěsnících trubek pod umyvadlem nebo nebudu moct zavřít dveře na záchod, protože vám upadla klika, budete rádi, že ji ve skříni máte.


Tagy: ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist