Správné nářadí vám usnadní práci

INTERIÉR Autor:

Vibrační bruskaČeká vás rekonstrukce bytu?
Nebo už jste v té příjemnější fázi zařizování interiéru?

V následujícím článku se zaměříme na to, jaké základní nářadí by vám k tomu ve vašem arzenálu rozhodně nemělo chybět.
 
 Vrtačky – je jich tolik tak jakou zvolit?

Pokud si chcete ulehčit práci, rozhodně vsaďte na dobrou značku. S kvalitní vrtačkou pak nebudete mít problém při vrtání děr do libovolného materiálu. Pokud bydlíte v panelovém domě, určitě vybírejte vrtačky s výkonným příklepem. Nebudete pak mít noční můry z toho, když po vás bude vaše žena chtít připevnit další poličku na zeď. Vrtačky vám ale mohou pomoci například i při míchání lepidel při obkládání koupelny, míchání omítkových směsí a rozmíchávání barev. Využít ji můžete také k broušení nožů a vrtáků, odstraňování starých nátěrů, leštění atd. Má tedy široké využití a při koupi vrtačky myslete i do budoucna a nenechte se nalákat jen skvělou cenou nabídky v supermarketu.

Elektrické brusky

Mezi další nářadí, které vám ulehčí práci, patří brusky. Vibrační brusky jsou vhodné pro broušení větších ploch (dřevěná polička, stůl, kovový poklop apod.). Naopak úhlové brusky využijete jak pro broušení tak i pro řezání kovů, cihel či betonové dlažby. Existují také ještě další druhy, jako pásové brusky, čelní, dvoukotoučové, oscilační, speciální brusky, ale při rekonstrukci bytu si pohodlně vystačíte s bruskou vibrační a úhlovou.

Aku nářadí – bez něho se nedá žít

Kdo jednou sestavoval nábytek, který si přivezl v několika úhledně zabalených krabicích, jistě mi dá za pravdu, že bez aku vrtačky by do toho dnes už nešel. Stovky různých vrutů a šroubečků při sestavování jednoduché skříně vám s aku vrtačkou již vrásky dělat nebudou. Snad jen v případě, že vám dojde baterie. Proto je dobré při výběru aku nářadí kupovat vždy takové, které má v základu již dvě baterie. Jednu baterii nabíjíte, zatímco s druhou pracujete. Nekupujte si ale aku nářadí od vietnamských prodejců někde na tržišti, ale raději si zajděte do specializované prodejny, ušetříte si tak spousty času a nervů při práci.
 
Jaké máte vy zkušenosti s (ne)vhodně zvoleným nářadím?
Podělte se zde o své zážitky s ostatními, aby věděli na co si dát pozor.
 
____________________________________________________________


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist