Jak ozdobit velikonoční vajíčka? Vyzkoušejte tyhle zajímavé způsoby!

ZAJÍMAVOSTI Autor:
Velikonoční vajíčka | Foto: rd.com

Co nevidět tu budou velikonoční svátky. Středem zájmu se jako obvykle stávají nejrůznější velikonoční dekorace, zejména pak malovaná a zdobená vajíčka, která jsou tradičním symbolem jarních svátků. Pokud vás klasické barvení vajíček už poněkud omrzelo a sháníte zcela nové nápady pro jejich dekorování, pak se rozhodně nechte inspirovat následujícími technikami, s jejichž pomocí vytvoříte naprosto okouzlující velikonoční kraslice.

1. Malování křídou

Jestli letos nechcete nad zdobením vajíček strávit příliš mnoho času, zato stojíte o něco originálního, pak není nic jednoduššího, než vzít dohromady obarvené vajíčko a bílou křídu. O zbytek se následně postará vaše fantazie.

2. Nalepovací tetování

Chcete pro své děti nachystat zábavné překvapení? Pak zkuste letošní velikonoční vajíčka ozdobit nalepovacím tetováním třeba s motivy dětských hrdinů. Uvidíte, že v očích svých dětí zazáříte.

3. Zvířátka z vajíček

Pokud je kreativní vytváření vaší zálibou, pak se vám určitě zalíbí náš další tip – zvířátka vyrobená z vajíček, která se zalíbí nejen vám, ale i vašim ratolestem.

Zvířátka z vajíček  |  Foto: rd.com

4. Ombré efekt

Ombré efekt boduje už několik sezón v různých oblastech – módě, interiérovém designu, ale i v dekoracích. A jak se dalo čekat, nyní se objevuje také na velikonočních vejcích. Vajíčka s ombré efektem zajisté nadchnou i vás!

Ombré efekt  |  Foto: rd.com

5. Vajíčka se jménem

Barevná a kreativně zdobená vajíčka, která jsou navíc opatřena jménem, jsou naprostým hitem letošních Velikonoc. Pozvete je do svých příbytků také?

6. Ozdobení washi páskou

Zdobit můžete rovněž washi páskou (vzorovanou, metalickou, pastelovou,…), která z obyčejných vajíček vykouzlí naprosto oslnivé dekorace.

Ozdobení washi páskou  |  Foto: rd.com

7. Černobílá vajíčka

K jarním svátkům bezpochyby patří jasné a svěží barvy, nicméně letos výrazně dostávají prostor i černobílá vajíčka (klidně pokreslená lihovkou), která ale rozhodně mají něco do sebe.

8. Vajíčka s rostlinami

Velmi populární se stala rovněž vajíčka, do nichž jsou zasazené drobné rostlinky, bylinky nebo květiny. Nádherné, nemyslíte?

9. Impresionistická vejce

Při dekorování vajíček se však můžete zaměřit i na umění. Vyzkoušejte třeba aktuálně populární impresionismus.

10. Legrační obličeje

Chcete mít letošní Velikonoce ještě veselejší? Pak dodejte svým vajíčkům lidskou tvář. A čím srandovnější, tím lepší. Uvidíte, že skvěle pobavíte i návštěvu.

Legrační obličeje  |  Foto: rd.com

11. Květinové vzory

Žádná jarní sezóna se neobejde bez motivů květin. Pokud jim fandíte také, rozhodně jim dejte prostor i ve vašem velikonočním dekorování. Sázkou na jistotu letos budou zejména sedmikrásky.

12. Vajíčka s grogrénovou stuhou

Ozdobným prvkem velikonočních vajíček může být i grogrénová stuha, která z nich vmžiku vytvoří elegantní a naprosto efektní dekorace.

Vajíčka s grogrénovou stuhou  |  Foto: rd.com

13. Barevné třpytky

Značnou popularitu letos sklízí i vajíčka opatřená barevnými třpytkami. S trochou šikovnosti si můžete s pomocí třpytek vytvořit tak nádherné dekorace, kterých se nebudete chtít vzdát ani po Velikonocích.

14. Kropenatá vajíčka

Za zkoušku určitě stojí také kraslice s různě barevnými skvrnkami, které jsou velmi poutavou velikonoční ozdobou.

Foto: rd.com


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist