Výběr diamantového kotouče

INTERIÉR Autor:

Na začátek je nutné si uvědomit, že dnešní diamantové kotouče se vyrábějí v mnoha provedení. Asi technologicky nejvyspělejší jsou takové kotouče, jejichž použitím dosahujeme lepšího a kvalitnějšího řezu, což je zásluhou vyšší rychlosti řezání, vyšší životnosti a také rychlejšího startu a menšího vzniku vibrací při práci.

To jsou takové nejdůležitější přednosti, kterými se dnešní diamantové kotouče pyšní.
K výrobě, kdy vznikají diamantové nástroje, se používají jen ty nejmodernější technologie a pracovní postupy, na jejichž konci před vámi stojí novodobé náčiní, které vám značně práci usnadní, zlepší její kvalitu a pro vás je práce s ním zdravější (eliminace hluku a prachu).

Jak dobře vybrat diamantové kotouče? K tomu, abyste byli schopni dobře vybrat, musíte nejprve pochopit jednotlivé rozdíly mezi jednotlivými typy diamantových kotoučů, také jejich kvality v souvislosti s výkonem. Neboť každé diamantové ostří je navrženo ke konkrétnímu způsobu použití, a proto také reaguje různě za různých podmínek. Cílem, který máte vy a diamantové nástroje společné, je dosáhnout uspokojivé efektivity práce a snížení nákladů.

  • Ujistěte se, že víte, jak daný diamantový kotouč funguje.
  • Ujistěte se, že je daný diamantový kotouč kompatibilní pro vaše nářadí.
  • Ujasněte si, co chcete řezat – zejména průměr předmětu a stáří materiálu.
  • Chcete řezat s chlazením nebo bez něj?
  • A také se seznamte s pořizovací cenou diamantového kotouče, zda je pro vás přijatelná.
  • Při koupi si nechte odborně poradit, ať si zakoupíte takový kotouč, který bude pro danou práci vhodný. Například diamantové kotouče řezného celoobvodového typu jsou univerzální a vhodné pro práci se stavebními a přírodními materiály – obklady, dlažba, keramika, žula, sklo (mokrý i suchý řez).


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist