Co si žádají vaše krbová kamna?

INTERIÉR, Topení a vytápění Autor:
Krbová kamna | Foto: OBI

O krbová kamna či krbové vložky je nutné se pravidelně starat, odstraňovat nečistoty a popel a alespoň jednou do roka provést důkladnou údržbu (nejlépe po ukončení topné sezony). K tomu, aby vaše péče o krbová kamna byla dokonalá, si musíte nejdříve pořídit vhodné příslušenství – nářadí či čisticí prostředky.

Foto: OBI

Krbové nářadí vybírejte tak, aby se vám hodilo do interiéru. | Foto: OBI

Pořiďte si krbové nářadí

Krbové nářadí lze koupit samostatně nebo v sadách – nezbytností je lopatka, smeták, kleště a pohrabáč. Vybírat můžete z různých materiálů (kov, dřevo, nerez) a také z různých barev tak, aby se nářadí co nejlépe hodilo do interiéru. K dostání jsou i speciální designové sety, které se stanou zajímavým doplňkem bytu.

Neměly by vám chybět ani malé „vychytávky“

Úklid krbu vám usnadní i speciální vysavač popela, elektrický či s přípojkou na domácí vysavač. Na přenášení a uskladňování paliva si můžete pořídit stylové koše v různých tvarech a velikostech. Nejčastější jsou koše proutěné, nerezové či kované. Pro usnadnění rozdělávání ohně je vhodné si pořídit podpalovače, které se vyrábějí především z ekologických materiálů (dřevo, parafín, dřevitá vlna) a jsou zcela bez zápachu.

Velkou pozornost byste měli věnovat čištění skel u dvířek, kterými se krbová kamna obsluhují. K dostání jsou speciální čističe, které odstraní i nánosy uhlíku a mastnotu. Důkladná a pravidelná údržba je kromě estetického efektu důležitá kvůli správné prostupnosti tepla. Dalšími doplňky, které se vám při manipulaci s krbem mohou hodit, jsou dmychadla, rukavice či konvice.

 


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist