Krbová kamna, krby a krbové vložky s výměníkem

INTERIÉR, Topení a vytápění Autor:

Krbové vložky

Krbová kamna se dnes bezesporu řadí k vybavení, které do nového rodinného domu prostě patří. Krby se dnes ale pořizují stále častěji i do nových bytů.

 

 

 

 

 

 

Plápolající oheň patřil odjakživa k symbolům domova. Kolem ohně se vždy shromažďovala celá tlupa, skupina bojovníků, rodina a všem poskytoval pocit bezpečí před dravci a predátory a sloužil k přípravě dobrého jídla. Takový pocit můžete zažívat každý den ve vašem bytě či domě pokud si pořídíte kvalitní krbová kamna či krb. 

 

Krbová kamna už dnes neslouží pouze k navození příjemné atmosféry, ale jsou využívána i k vytápění celého objektu. Proto je velice důležité vybrat krby se správným výkonem, který bezpečně pokryje ztrátu domu i v hlubokých mrazivých dnech. Nebojte se proto vždy zeptat odborníků.

Krbová kamna

Krbová kamnaJedná se o volně stojící krbová kamna, která příjemně zapadnou do interiéru. Montáž těchto kamen je velice rychlá a spočívá pouze v napojení na komín. Krbová kamna pak vytápí celý prostor, kde jsou umístěny. Vzdálenější místnosti jsou ale vytápěny pouze částečně.

Krbová kamna s výměníkem

Krbová kamna s výměníkemTento typ krbových kamen má v sobě zabudovanou nádrž na vodu. Krbová kamna s výměníkem tak můžete zapojit do vašeho systému vytápění jako další (či jediný) zdroj pro ohřev teplé vody a můžete jím ohřívat vodu pro připojené radiátory či podlahové topení.
Vhodným zapojením si tak můžete v jedné místnosti užívat plápolajícího ohně a sálavého tepla přímo z krbu, zatímco zbylé místnosti jsou díky krbovým kamnům s výměníkem ohřívány radiátory či podlahovým topením.

Krbové vložky (s výměníkem)

krbové vložkyKrbové vložky jsou určeny pro zabudování do připraveného prostoru. Místnost s vestavěným krbem působí velice příjemným a čistým dojmem. Samozřejmě existují krbové vložky i s výměníkem, takže při topení v krbu můžete ohřívat i radiátory či podlahové topení v ostatních místnostech. Další možností je vybudování vzduchových průduchů a teplo z krbové vložky rozvádět pomocí vzduchotechniky do přilehlých místností.

Kachlová kamna

Kachlová kamna, neboli „kachláče“ se vyznačují tím, že jednak skvěle vypadají, ale hlavně tím, že při topení do sebe akumulují teplo, které pak sálá ještě dlouhé hodiny i když jsou kachlová kamna již dávno vyhaslá. Dodávají do místnosti teplo vždy rovnoměrně a pokud jsou kvalitně postavena, užijete si opravdu jejich veškerého komfortu. Drobná nevýhoda je, že trvá delší dobu (v porovnání s klasickými krbovými kamny) než se kachlová kamna nahřejí a začnou sálat teplo do místnosti. Jakmile ale začnou, vydrží hřát opravdu hodně dlouho i bez dalšího přikládání.

Rada na závěr: Vždy se doporučuje přenechat montáž krbových kamen, krbových vložek a komínů odborníkům, abyste místo příjemně plápolajícího ohně neměli doma kouřící lokomotivu, nebo v horším případě z domečku jen hromádku popela.


——————————————————————————–

Prodejci: Krbová kamna a krbové vložky

Pokud zde chcete mít odkaz na Vaší firmu, kontaktujte nás.

Autor článku: NewLiving.cz


——————————————————————————–


Tagy: , , ,


 

TOPlist