Závlaha

Rostliny a zeleň, ZAHRADA, Závlaha Autor:
Automatický závlahový systém | Foto: fotolia.com

Snad každý z nás touží po krásné zahradě, které dominují prvotřídní anglický trávník a rozkvetlé květiny. Jenže, jak známo, abychom se takovou zahradou mohli pochlubit, je třeba se o ni pořádně postarat, přičemž základem úspěchu je její pravidelná závlaha!

Jak zavlažovat a mít tak prvotřídně opečovávanou zahradu, kterou Vám bude závidět nejeden soused? Návodů existuje hned několik, proto si zde některé z nich alespoň trochu přiblížíme a v následujících článcích se pak s Vámi podělíme o další detaily.

Podpovrchové zavlažování

Jednou z možností, kterou lze zvolit, je tzv. podpovrchové zavlažování, jehož podstatou je to, že všechny prvky závlahy jsou uloženy pod povrchem půdního substrátu, tudíž se voda dostává přímo ke kořenové soustavě. Faktem však je, že se tento způsob závlahy využívá zejména u extrémně svažitých ploch a u středních zahrad. Tato závlaha s sebou nicméně přináší mnoho výhod. V první řadě zamezuje vzniku plísní, dále disponuje programovým řízením a v neposlední řadě je jeho součástí možnost naprogramování doby závlahy. To vše jasně svědčí o tom, že rozhodnete-li se pro tento typ závlahy, nejen, že máte naději na nádherný trávník, za který by se nemuseli stydět ani v Anglii, ale zároveň ušetříte mnoho času a výsledek bude stát i přes minimální vynaložené úsilí za to!

Zavlažovací pistole

Kromě toho však existuje ještě celá řada možností, kterak dopřát Vašemu trávníku dostatek vody. Doporučujeme využít například zavlažovací pistole, ovšem při její koupi je nutné věnovat pozornost použitému materiálu, z nějž je vyrobena. Doporučujeme investovat spíše do pistole, jejíž tělo je vyrobeno z kovu, neboť disponuje delší životností.

Hadice, navijáky a postřikovače

Poměrně tradičním způsobem, jak může být realizovaná závlaha, je pomocí hadice či hadicových navijáků. Ty jsou snadno dostupné a zaručují relativně kvalitní přísun vody nejen Vašemu trávníčku, ale také květinám. V neposlední řadě můžete vložit důvěru do zavlažovacích postřikovačů, které Vám zaručí, že zavlažování bude fungovat perfektně a voda se dostane právě tam, kam je potřeba.

Je tedy závlaha Vaší zahrady optimální? Ne? Pak je načase s tím něco udělat – inspirujte se našimi články a nenechte Vaši trávu a květiny žíznivět.


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist