Zahradní nábytek

ZAHRADA, Zahradní nábytek Autor:
Zahradní nábytek | Foto: fotolia.com

Význam a využití zahrady se za poslední desetiletí zcela změnilo, o čemž svědčí také fakt, že pro většinu z nás je zahrada synonymem pro odpočinek a lenošení. Zejména pak v létě se stává oblíbeným útočištěm všech, kteří si chtějí dopřát opalování a regeneraci po náročném dni stráveném v práci. Tomuto faktu je proto zapotřebí uzpůsobit také vybavení zahrady, mezi nímž by rozhodně neměl scházet zahradní nábytek!

Právě díky němu si totiž můžete dopřát pohodové chvíle na Vaší zahradě, které si jednou za čas zaslouží každý z nás. Ovšem, abyste si relax ve společnosti sluníčka a jistě také nějaké té dobroty dosyta užili, je třeba vsadit na kvalitní zahradní nábytek, který nejen, že dodá Vaší zahradě šmrnc, ale také Vám může zásadní měrou zpříjemnit chvilky na čerstvém vzduchu.

Z čeho můžete vybírat?

Vzhledem k tomu, že lze zahradní nábytek považovat za základní vybavení každé moderní zahrady, odpovídá této skutečnosti také jeho nabídka. V současné době se však velké popularitě těší zejména zahradní nábytek z masivu či z cizokrajných dřevin. Rozhodnete-li se pro první variantu, je třeba počítat s tím, že se nevyhnete občasné údržbě nábytku, což s sebou nese nutnost blíže se seznámit s tím, jaká technologie bude pro Vámi vybraný zahradní nábytek nejlepší. Jestliže však dáte přednost druhé variantě, údržba nábytku není tolik náročná. Z rad odborníků totiž vyplývá, že zahradní nábytek z cizokrajných dřevin vyžaduje údržbu maximálně jednou za jeden nebo dva roky, přičemž jej stačí přetřít udržovacím olejem. Totéž platí také v případě, že se rozhodnete zakoupit si na Vaši zahradu zahradní nábytek z českých dřevin, jako je například dub, smrk či borovice.

Nutno však podotknout, že se stále větší popularitě těší také hliníkový zahradní nábytek, již tradiční plastový zahradní nábytek a nesmíme opomenout ani zahradní nábytek z umělého ratanu.

Jak vybrat ten nejlepší?

Při výběru nábytku na zahradu je třeba zohlednit také významné faktory, jako je mimo jiné to, kde chcete zahradní nábytek používat (pod střechou, na dešti?) a také, zda jej budete mít celoročně umístěn venku anebo ho budete na zimu uklízet. Postupně Vám budeme jednotlivé typy nábytku představovat, takže věříme, že si nakonec vyberete tu nejlepší ozdobu Vaší zahrady!


Tagy: ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist