Zahradní architektura a design

Architektura a design, ZAHRADA Autor:
Zahrada a jezírko | Foto: fotolia.com

Zahrada je místem odpočinku, regenerace, ale také radosti, smíchu a dětských her. Mnoho lidí tedy zahradu vnímá jako součást svého bydlení, v důsledku čehož zahradní architektura a design narůstá na významu. Architekti pečující o Váš „zelený ráj“ mají tak po celý rok doslova napilno.

Proč je zahradní architektura a design v současné době tolik populární?

Odpověď je jednoduchá – do popředí se totiž dostávají plochy, jež jsou navrženy s ohledem na náročnost a stále častěji platí pravidlo, že čím méně času budou muset zahradníci trávit jejich údržbou, tím lépe. „Zahrada na klíč“ je navíc výhodnou investicí do budoucna, která se rozhodně vyplatí, a nemusíte přitom disponovat miliony na Vašem účtu. Odborník by měl být schopen Vám poradit, jak uspořádat základní prostor, aby zahrada nevypadala chaoticky, a zároveň se dobře udržovala a dobře se Vám na ní žilo.

Zahradní architektura a design si kromě toho kladou za cíl ozvláštnit zahradu okrasnými keři a stromy, které skvěle doplní bezchybný anglický trávník, za který by se nemusel stydět nejeden Brit. Stále větší popularitě se však těší také okrasná jezírka či exotické rostliny a zahradní architektura a design na tyto nejnovější trendy samozřejmě reaguje v praxi. V neposlední řadě je nasnadě říci, že pro odborníky jsou velkou výzvou také netradiční terény. Mnozí z nich se dokonce shodují na tom, že se jim se členitou zahradou lépe pracuje, neboť na ní mohou vytvořit celou řadu originálních zákoutí.

Je třeba zmínit také skutečnost, že stále více lidí dbá na vybavení zahrady, v důsledku čehož narůstá počet zahrad, které jsou vybaveny moderním zahradním nábytkem, ale také technikou, která velkou měrou napomáhá při udržování zahrad.

Chcete vědět, co je právě „IN“ a jak o zahradu správně pečovat, co na ni pořídit a jak ji ozvláštnit? Právě pro Vás je zde rubrika architektura a design. Přejeme mnoho inspirativního počtení!


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist