Venkovní osvětlení

Venkovní osvětlení, ZAHRADA Autor:
Moderní dům | Foto: fotolia.com

Chcete-li dodat Vaší zahradě skutečný šmrnc, vězte, že venkovní osvětlení je tou ideální volbou. Nejen, že dodá Vašemu exteriéru na estetičnu, ale také se stává výborným pomocníkem v obdobích, kdy se sluníčko schovává za mraky a světla už není tolik, jako například v létě.

Jaké venkovní osvětlení si tedy na zahradu pořídit?

Nejprve je třeba zdůraznit, že byste jeho výběr neměli brát na lehkou váhu a je tedy na místě se poradit s odborníkem. Toho byste měli oslovit již ve fázi plánování, aby Vám dal tipy, jaký druh světla zvolit a kam jej umístit. Díky tomu se vyhnete případným obtížím plynoucím z nevhodného výběru.

Foto: fotolia.com

 

Venkovní osvětlení zahrady můžeme rozdělit hned do několika kategorií, a to podle zdroje. V první řadě se jedná o elektrické venkovní osvětlení, které obvykle volí většina z nás. V případě, že nemáte v zahradě zavedenou elektřinu, právě pro Vás je v nabídce solární osvětlení. Nemalé popularitě se těší také hořící venkovní osvětlení, které zahrnuje zejména svíčky či louče.

Další klíčovou otázkou, na níž si musíme odpovědět, je – kde toto venkovní osvětlení na zahradě umístit? Často se můžeme setkat s nízkými solárními lampičkami, jež jsou obvykle osazeny podél cestiček nebo chodníčků. Plní tedy zejména funkci orientační. Toužíte-li však po intenzivnějším osvětlení, je dobré sáhnout po nástěnných osvětleních, která nám mají usnadnit orientaci a pohyb ve tmě. V neposlední řadě lze vybírat ze závěsných osvětlení nebo z osvětlení zabudovaných do zdi.

 

Jestliže ale chcete, aby venkovní osvětlení navodilo romantickou atmosféru, doporučujeme jej rozmístit na větve košatých stromů, pergolu nebo na porostlé popínavé rostliny. Originálně mohou působit také osvětlení vodních ploch či plovoucí světla, která jsou k dostání v nejrůznějších variantách. V neposlední řadě nelze opomenout oblíbené LED svítilny, jež jsou charakteristické nižší spotřebou a vyšší životností.  Máte vybráno? Gratulujeme! Stále váháte? Pak si přečtěte naše další články – vězte, že Vám usnadní rozhodování!


Tagy: ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist