Terasy

Terasy, ZAHRADA, Zahradní stavby Autor:
Terasa | Foto: fotolia.com

Zahradní terasy jsou splněným snem snad každého, kdo svou tvář rád nastavuje slunečním paprskům, pořádá posezení s přáteli anebo prostě jen rád relaxuje na čerstvém vzduchu. Není divu, že právě terasy jsou mnohdy synonymem pro jeden z nejdůležitějších prvků učení Feng-Shui, díky kterému lze dosáhnout duševní i fyzické harmonie. Snad i proto tato oáza klidu stále častěji zdobí nejednu zahradu.

Terasy jsou jakýmsi spojovacím prvkem mezi domem a zahradou. Rozhodnete-li se pro její vybudování, stojí před Vámi rozhodnutí, jak velká by Vaše terasa měla být a z jakého materiálu si chcete tuto zahradní okrasu vybudovat. Dále je dobré vědět, jestli bude otevřená anebo zastřešená a orientovat ji správným směrem vzhledem k poloze domu a zbytku zahrady.

Podíváme-li se blíže na materiál, z nějž je možné terasy vybudovat, rozhodovat se můžete jednak mezi dřevem a betonem, případně můžete dát zelenou terasám dlážděným. Při rozhodování, zda zvolit terasu otevřenou či zastřešenou, Vám možná pomůže odpovědět si na otázku, zda chcete mít na terase zahradní nábytek. Pokud je totiž odpověď kladná, doporučujeme přiklonit se spíše k její zastřešené variantě, neboť ochrání vybavení terasy (nábytek, polštářky, svícny apod.) před sluníčkem a deštěm, čímž prodlouží jeho životnost. Kromě toho nelze opomenout také skutečnost, že si můžete na terase užít pohodové chvilky i během nepříznivého počasí.

Pokud jde o polohu a orientaci terasy, je třeba si uvědomit, že by měla být okolo poledne zastíněna, abyste se na ní mohli ukrýt před dotírajícími slunečními paprsky. Zároveň je ale nutné vycházet z dispozic pozemku. Obecně však platí, že je mnohem vhodnější orientovat terasu směrem do zahrady, než na ulici.

Klíčové je však zejména to, abyste se zde cítili dobře a spokojeně. Abyste si však pobyt na terase dosyta užili, doporučujeme vybavit Vaše terasy pohodlným zahradním nábytkem a osadit je květinami. To vše je garancí nejen pohodlného a ničím nerušeného odpočinku, ale zároveň není pochyb o tom, že díky těmto „vychytávkám“ budou mít Vaše terasy opravdový šmrnc!


Tagy:


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist