Sněhová fréza ušetří čas i námahu

ZAHRADA, Zahradní technika Autor:

Zimní předpovědi počasí, které hlásí sněhové závěje, vás už nemusejí trápit. Dřina s lopatou nebo hrablem už je minulostí, rychle a spolehlivě za vás totiž sníh odklidí sněhové frézy.

Se všemi modely těchto pomocníků mohou navíc pohodlně pracovat jak muži, tak ženy. Sněhové frézy se staly běžnou součástí většiny rodinných domů. Nečekejte na první přívaly sněhu a zařaďte tohoto pomocníka do vaší zahradní výbavy už teď.

Vybíráme vhodnou sněhovou frézu

Při nákupu sněhové frézy je jen potřeba si uvědomit, jaké povrchy chcete odklízet a jak často se nánosů sněhu chcete zbavovat. Důležitý je také typ sněhu, na který budete pomocníka využívat. Pomocí sněhové frézy odklidíte sníh rychle a bez velké námahy. Fyzické síly můžete přece během zimních měsíců využít příjemněji.

Na dlouho ležící sníh jednostupňová fréza nestačí

Jestliže potřebujete odklízet pouze čerstvý sníh z krátkých chodníků, verand a teras, stačí si pořídit jednostupňový model, který tuto práci bez problémů zvládne. Po delší době se však čerstvě napadaný sníh v okolí vašeho domu, chaty nebo chalupy mění v udusanou a zledovatělou sněhovou pokrývku, na kterou je jednostupňová fréza příliš krátká. Pro tento typ sněhu jsou určeny dvoustupňové modely. Jsou sestrojeny tak, aby si poradily s každým typem sněhu, kterého vás spolehlivě a rychle zbaví ze všech druhů povrchů.

V teple, v tichosti a jednoduše

Některé sněhové frézy jsou sestrojeny i speciálně pro činnost ve velmi těžkých a tvrdých sněhových podmínkách, některé vás zase potěší svou tichostí při provozu. Pro větší pohodlí jsou dokonce některé stroje vybaveny světlometem nebo vyhřívanými rukojeťmi – především při teplotách pod bodem mrazu je příjemné mít ruce v teple.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist